Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ametlik ⟩ Ott Tänak stardib Kehala minirallil

Ott Tänak ja Martin Järveoja Hyundai WRC-autoga. FOTO: Ain Liiva

Autoralli MM-sarja valitsevad maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja osalevad novembri keskel Kehalas peetaval minirallil.  

Tänak kinnitas enda osalemist ühismeedias. «Mul on hea meel teatada, et tuleme Hyundaiga Eestisse tagasi,» kirjutas ta Instagrami postituses.

Miniralli sõidetakse 14. novembril Rakvere lähedal asuvas Kehala autospordikompleksis.

Ralli direktori Madis Hallingu sõnul on võistluse peamiseks märksõnaks kompaktsus. «Tegemist on unikaalse võistlusformaadiga, kus lisakatsete kilometraaž jääb alla 60 ja võistlus peetakse ühepäevasena kolmes osas. Kompaktne formaat pakub sisutiheda päeva nii publikule kui ka võistlejaile. Kiiruskatseid on kavas kolm, millest igaüht läbitakse kolm korda ja see omakorda võimaldab ka pealtvaatajatel külastada kõiki kolme erinevat katset. Publikule on kõige atraktiivsem pealtvaatamise koht muidugi Kehala Ringi kompleks, kus autod on pikal distantsil hästi jälgitavad.»

«Tänase seisuga on rallile oodatud ka pealtvaatajad, kuid adume, et koroonaviiruse leviku oht on endiselt kõrge ja seetõttu lähtume oma tegemistes eelkõige Terviseameti soovitustest ja ettekirjutustest. See aga tähendab, et mõningad ralliga seotud elemendid võivad täpsustuda alles viimasel hetkel. Siinkohal kinnitame, et meie peamiseks prioriteediks on tagada nii võistlejate, publiku kui ka korraldusmeeskonna ohutus,» ütles Halling.

Kehala ralli korraldajaks on kogenud MTÜ Viru Ralli meeskond, kelle eestvedamisel toimus ka tänavune Viru ralli, mis oli peale riikliku eriolukorra kehtestamist üheks esimeseks suuremaks spordivõistluseks Eestis.

Võistlusele saab registreeruda kolmes erinevas masinaklassis: WRC, R5 ja R2. Registreerumine on avatud kuni 9. novembrini ja kokku oodatakse starti 15 ekipaaži, sealjuures on võistluste juhil õigus osalejate arvu vajadusel ka suurendada. Ralli esimesele kiiruskatsele antakse start 14. novembril kell 8:43 Kehala Ringi kompleksist ning kogu päeva vältel sõidetakse kolm erinevat lisakatset kokku kolmel korral kogupikkusega 56,91 km, millest 98% on kruus ja 2% asfalt.

Nädal pärast Kehala rallit toimub Belgias ka autoralli MM-sarja etapp, kuid kuningriigis lokkava koroonaviiruse tõttu muutub sealse osavõistluse toimumine aina kahtlasemaks

Tagasi üles
Back