Üheksa mehega lõpetanud PSG kaotas, väravatemasin Haaland püüdis kinni Brasiilia Ronaldo

Siim Kaasik
Erling Haaland on Meistrite liigas löönud 11 mänguga 14 väravat.
Erling Haaland on Meistrite liigas löönud 11 mänguga 14 väravat. Foto: RHR-FOTO / Dennis Ewert via www.imago-images.de/imago images/RHR-Foto

Jalgpalli Meistrite liigas peeti kolmapäeval alagrupiturniiri kolmanda vooru kohtumised. Mänguõhtu ühiseks nimetajaks olid punased kaardid ja penaltid.

E-alagrupp

Londoni Chelsea teenis koduväljakul 3:0 võidu Rennes'i üle. Penaltitest lõi kaks väravat Timo Werner (10., 41.), korra oli täpne Tammy Abraham. Alates 40. minutist mängis Rennes kümne mehega, sest vasakkaitsja Dalbert teenis oma teise kollase kaardi.

Sama alagrupi teises mängus suutis kümne mehega mänginud Sevilla välja tulla 0:2 kaotusseisust Krasnodari vastu, teenides 3:2 võidu.

Venemaa klubi läks võõrsil Magomed-Shapi Sulejmanovi 17. ja Marcus Bergi 21. minutil realiseeritud penaltist kahe väravaga juhtima. Enne poolajapausile minekut suutis Ivan Rakitic ühe värava tagasi lüüa. Sellega veel avapoolaja sündmused ei lõppenud, sest Jesus Navas saadeti punasega platsilt minema.

Sevilla päästjaks osutus 23-aastane Maroko ründaja Youssef En-Nesyri, kes lõi 69. minutil esmalt viigivärava ja siis 72. minutil juba võiduvärava.

Standings provided by SofaScore LiveScore

F-alagrupp

Peterburi Zenit ja Lazio leppisid 1:1 viiki. Kodus mänginud Zenit läks 32. minutil Aleksandr Jerohhini väravast juhtima, kuid Felipe Caicedo 82. minuti tabamus kindlustas Itaalia klubile viigi.

Dortmundi Borussia alistas võõrsil 3:0 Club Brügge. Saksamaa klubi viis 14. minutil juhtima Thorgan Hazard, järgmised kaks väravat lõi Norra väravatemasin Erling Braut Haaland (18. ja 32).

20-aastane Haaland ja Meistrite liiga käivad justkui käsikäes, sest 11 võistlussarjas mängitud kohtumisega on ta löönud juba 14 väravat. Seda on sama palju, kui suutis Brasiilia Ronaldo.

G-alagrupp

Barcelona jätkab alagrupiturniiri täiseduga, sest koduväljakul alistati 2:1 Kiievi Dinamo. Kataloonia klubi läks 5. minutil Lionel Messi realiseeritud penaltist juhtima, tund aega hiljem kasvatas Gerard Pique edu kaheväravaliseks. Ukrainlaste auvärava lõi Viktor Tsigankov.

Torino Juventus sai võõrsil 4:1 võidu Ungari meistri Ferencvarose üle. Kaks väravat lõi Alvaro Morata (7. ja 60.), korra oli täpne Paulo Dybala (73.) ning üks värav märgiti Lasha Dvali omaväravaks (81.). Kodumeeskonna auvärava lõi üleminutitel Franck Boli.

H-alagrupp

Meistrite liiga kolmapäevane mänguõhtu algas üllatusega, kui Istanbul Basaksehir alistas koduväljakul seni kõik mängud võitnud Manchester Unitedi 2:1.

Unitedi jaoks hakkas asi allamäge veerema juba 13. minutil. Inglased keskendusid kümne mehega oma nurgalöögile ja jätsid Demba Ba keskväljale täiesti valveta. Õige pea jõudis pall juba Senegali koondise ründajani, kes üks-üks olukorras mängis üle Manchester Unitedi väravasuul seisnud Dean Hendersoni.

2:0 värava lõi Basaksehir 40. minutil. Manchester Unitedi poolkaitsja Juan Mata kaotas paremal äärel palli, misjärel lahendasid türklased kiirrünnaku eeskujulikult. Värava sai kirja Edin Visca.

Manchester Unitedi surve kandis esimest ja ainsat korda vilja 43. minutil, mil karistusalas valveta jäetud Anthony Martial peaga värava lõi. Teisel poolajal domineeris täielikult Inglismaa klubi, kuid sihile ei jõudnud. Korra õnnestus Basaksehiri kaitsjal pall väravajoonelt minema lüüa.

Ilma Neymari ja Kylian Mbappéta mänginud PSG jäi võõrsil 1:2 alla Leipzigile. Eelmise hooaja finalist PSG ausus juba 6. minutil Angel Di Maria väravast juhtima. Kümme minutit hiljem eksis Di Maria aga penaltil. Lõpuks saigi see saatuslikuks, sest Christopher Nkunku 42. ja Emil Forsbergi 57. minutil realiseeritud penalti tõi Saksamaa klubile võidu.

PSG lõpetas kohtumise üheksa mehega, sest 69. minutil teenis oma teise kollase kaardi Idrissa Gana Gueye ning viiendal üleminutil tabas sama saatus Presnel Kimpembet.