Profidebüüdil säranud Kotsar aitas koduklubi üheksakordse Saksamaa meistri vastu võiduni

Christopher Krutto
Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Hamburg Towers/Facebook

Eesti korvpallikoondislane Maik-Kalev Kotsar tegi Saksamaa kõrgliigas profidebüüdi, aidates koduklubi Hamburg Towersi tugeva Bambergi vastu 78:75 võiduni.

Mängu alustas tugevamalt Meistrite liigas mängiv Bamberg, minnes poolajapausile kümnepunktilise eduga. Veel enne viimast veerandaega oli Bamberg üheksa punktiga ees.

Viimasel veerandajal suutis Hamburg ennast kokku võtta ja lõpuks võideldi välja 78:75 võit.

Suurt rolli selles mängis Kotsar, kes viskas profidebüüdil 27 minuti ja 35 sekundiga 14 punkti (kahesed 5/9, vabavisked 4/8) ja korjas kaheksa lauapalli. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe vea. Kotsar vastutas meeskonna esimese nelja punkti eest.

Kusjuures Bambergi puhul on tegu äärmiselt tugeva klubiga, mis on üheksal korral kroonitud Saksamaa kõrgliiga meistriks. Hamburg tõusis kõrgliigasse ülemöödunud aastal. Kuigi kevadel oldi liigas viimasel kohal, siis koroonaviiruse pandeemia tõttu jäeti hooaeg pooleli ja Kotsari praegune leivaisa säilitas koha kõige kõrgemas seltskonnas.