Kaugelt tuld andnud Kitsing tõusis Leedus üleplatsimeheks

Toimetas Karl Juhkami
Kristjan Kitsing Vilniuse Rytase mänguvormis.
Kristjan Kitsing Vilniuse Rytase mänguvormis. Foto: Rokas Lukosevicius

Leedu korvpalli kõrgliigas naasis võidureele meie koondislase Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas, kes alistas võõral väljakul 100:79 Juventuse.

Rytas võitis avaveerandi 23:18 ning poolajaks oli viiekordne Leedu meister peal juba 46:37. Teisel poolajal jätkati vaikselt enda eduseisu suurendamist ning lõpusireeni kõlades vaataski tabloolt vastu 100:79 võidunumbrid.

Rytase resultatiivseim oli kolmese joone tagant valusalt peale tulistanud Kitsing. 28 minutit väljakul mütanud eestlane tabas teele saadetud üheksast kaugviskest kuus ning kogus lõpuks üleplatsimehena 23 punkti. Lisaks noppis ta 6 lauapalli.

Teda toetasid Martynas Echodas (16), Maurice Ndour (16) ja Andrew Goudelock 15 punktiga. Juventuse parim oli Ignas Vaitkus samamoodi 15 punktiga.

Ühtlasi oli tegemist Kitsingu Rytase-perioodi parima mänguga: eelmistes Leedu liiga kohtumistes oli ta vastavalt visanud 6, 10, 17 ja 3 punkti.