Eesti jalgpallikoondise lohutus: mudaliigas siplev Läti on endiselt võiduta

Läti koondislased ei suutnud Fääri saartest jagu saada.
Läti koondislased ei suutnud Fääri saartest jagu saada. Foto: INTS KALNINS/REUTERS/Scanpix

See kõlab küll esmapilgul väheusutavalt, kuid käbarad võivad käia ka hullemini kui Eesti jalgpallikoondisel, kes tundis viimati võidurõõmu 15 matši tagasi.

Nimelt kuulub Eesti koondis Rahvuste liigas vähemalt C-tasandile ega pea pallima Vana Maailma kääbusriikidega. Küll peavad seda tegema meie lõunanaabrid, kel on viie vooru järel jätkuvalt võiduarve avamata.

Laupäeva õhtul võõrustati Daugava staadionil Fääri saari, kellega tehti 1:1 viik. Lätlased läksid 59. minutil küll Vladimir Kamessi tabamusest juhtima, kuid minuti hiljem seadis Gunnar Vatnhamar jalule juba viigiseisu.

Nõnda ongi Lätil viie voorul järel võiduarve jätkuvalt avamata. Kaotusekibedust on nad see-eest tundnud küll korra, kuid neli viiki pole piisav, et järgmiseks Rahvuste liiga tsükliks Euroopa põhjakihist – D-tasandil pallib Vana Maailma seitse nõrgimat – üles tõusta.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ent lätlased saavad naerda ka meie üle. Nimelt ei pärine nende viimane võit mitte 15 mängu ega isegi 15 päeva tagant. Meie lõunanaabrid tundsid viimati võidurõõmu sel kolmapäeval, kui sõprusmängus oldi 3:0 üle San Marinost.