VIDEO ⟩ CSKA õrritas Žalgirist, ent võitu käest ei andnud

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Mike James (vasakul) vedas Moskva CSKA võidule.
Mike James (vasakul) vedas Moskva CSKA võidule. Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics

Korvpalli Euroliigas pidi Kaunase Žalgiris tunnistama koduplatsil Moskva CSKA 87:78 paremust.

Matš algas üsna võrdselt, ent esimeste vahetuste järel kaotasid võõrustajad hea rütmi. CSKA kasutas võimaluse hästi ära ning põrutas esimese kümne minutiga 26 punkti Žalgirise 17 vastu.

Initsiatiivi haaranud külalised kasvatasid teise veerandaja keskpaigas edu juba 15-punktiliseks. Moskva mehed tabasid hästi kaugviskeid ning tundus, et võib korduda samasugune stsenaarium nagu eelmisel nädalal Iisraelis.

Peatreener Martin Schilleri abiga sai aga Žalgiris vastaste sabast kinni. Teise vaatuse lõpp kuulus juba kodumeeskonnale: pikaks vaheajaks vähendati vahe 38:45 peale.

Järgmised 20 minutit kulgesid üsna kummalises rütmis. Jämedam ots püsis CSKA käes, kuid korduvalt kätte võideldud kümnepunkti ringis keerelnud eduga ei osatud midagi peale hakata. Žalgiris püsis jo-jo-na mängus, ent teatud vahe püsis.

Ilmekaks näiteks oli neljanda veerandaja algus, kus võõrustajad vähendasid vahe paari minutiga kahele, kuid külalised vastasid kiiresti 10:0 vahespurdi. Stsenaarium kordus vahetult enne lõppu.

Žalgiris jõudis 1.09 enne lõpuvilet ühe silma kaugusele, ent mitte mööda. CSKA meeste enesekindlust see kõikuma ei löönud. Kui tabloole oli jäänud 43 sekundit, põrutas Mike James raske kolmese ning sellega oligi kohtumise saatus otsustatud. Lõpetuseks tõi jänki kaheksa punkti jutti.

Tema oli ka 27 silmaga üleplatsimees. Kusjuures James tabas kuuest kolmesest viis ning jagas lisaks viis tulemuslikku söötu. Žalgrise poolelt jõudis kahekohalise skoorini kaks mängijat: Marius Grigonis viskas 19, Thomas Walkup 10 punkti.

Tänases esimeses matšis alistas Venemaa klubide duellis Moskva Himki võõral väljakul 88:83 Peterburi Zeniti. Teist kohta kindlustas Müncheni Bayern, saades võõrsil magusa 74:71 võidu Istanbuli Anadolu Efesi üle.