Järelvaadatav ⟩ Noorte ja juunioride ujumise Eesti meistrivõistlustel selgusid viimased medalivõitjad

Sõle spordikompleksi ujulas toimusid ujumise Eesti meistrivõistlused juunioridele ja noortele. Postimees näitas igal päeval ülekandeid, mida saab nüüd järelvaadata.

Vaata järele

Reede, 20.11.2020 eelujumised I osa:

Reede, 20.11.2020 eelujumised II osa:

Reede, 20.11.2020 III osa, finaalid:

Reede kokkuvõte:

Eesti juunioride ja noorte meistrivõistluste esimesel päeval uuendas Eneli Jefimova 100 m rinnuliujumise Eesti noorte ja juunioride rekordeid ning 200 m kompleksujumises noorte rekordit.

Kalevi Ujumiskoolis treeniv Eneli Jefimova võitis noorte arvestuses 100 m rinnuliujumise Eesti noorte ja juunioride rekordiga 1.06,48. Maria Romanjuki nimele kuuluvast täiskasvanute rekordist jäi Jefimoval puudu vaid 23 sajandikku. Varasem noorte ja juunioride rekord oli ujutud 2019. aasta detsembris ja kuulus Jefimova nimele ajaga 1.07,66.

200 m kompleksujumises saavutas Jefimova noorte arvestuses esikoha uue Eesti noorte rekordiga 2.18,75. Teise koha saavutas Violanta Gurjanova ajaga 2.26,49 ja kolmanda koha Ute Viktoria Liu Yeung ajaga 2.29,23. Juunioride kiireim oli Marie Toompuu (Kalevi Ujumiskool) ajaga 2.18,97, teiseks tuli Karolin Victoria Kotsar ajaga 2.22,57 ja kolmandaks Laura Tammik ajaga 2.24,22.

Noormeeste kiireim 200 m kompleksujuja oli juunioride arvestuses Artur Tobler ajaga 2.04,61, teiseks tuli Christopher Palvadre ajaga 2.05,52 ja kolmandaks Dmitri Astrelin ajaga 2.06,66. Noorte kiireim oli Konrad Aleksander Sepp (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 2.08,45, teiseks tuli Trevor Kägo ajaga 2.10,74 ja kolmandaks Alan Smok ajaga 2.10,80.

Noorte 100 m rinnuliujumises tuli Jefimova järel teisele kohale Egle Salu ajaga 1.14,64 ja kolmandale kohale Mirtel Merimaa ajaga 1.14,91. Sama distantsi kiireim juunior oli Marie Toompuu (Kalevi Ujumiskool) ajaga 1.10,85. Teiseks tuli Simona Rasmann ajaga 1.11,74 ja kolmandaks Jekaterina Vorontsova ajaga 1.11,99.

Noormeestest oli 100 m rinnuliujumise kiireim juunior Christopher Palvadre (TOPi Ujumisklubi) ajaga 1.02,03. Teiseks tuli Ralf Roose ajaga 1.02,39 ja kolmandaks Hans-Mikk Kuulpak ajaga 1.04,32. Noorte kiireim oli Jorven Nopponen (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 1.05,90. Talle järgnesid Aleksei Silber ajaga 1.07,32 ja Lars Sebastian Antoniak ajaga 1.07,45.

Juunioride arvestuses oli neiudest kiireim 50 m vabaltujuja Mariangela Boitsuk (Kalevi Ujumiskool) ajaga 26,59. Teise koha saavutas Aurelia Roos ajaga 26,76 ja kolmanda koha Karolin Victoria Kotsar ajaga 26,87. Noorte arvestuses oli sama distantsi kiireim Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) ajaga 26,60. Teise koha saavutas Kirke Madar ajaga 27,30 ja kolmanda koha Ute Viktoria Liu Yeung ajaga 27,61.

Noormeeste arvestuses oli juunioride kiireim 50 m vabaltujuja Hans-Mikk Kuulpak (TOPi Ujumisklubi) ajaga 23,25. Teiseks tuli Daniil Drozdov ajaga 23,63 ja kolmandaks Kristjan Erik Uriko ajaga 23,77. Noorte arvestuses võitis selle distantsi Pavel Borissov (Jõhvi Spordikool) ajaga 24,01. Teise koha saavutas Nikita Ivanov ajaga 24,06 ja kolmanda koha Remi Tammik ajaga 24,33.

Juunioride 200 m seliliujumise kiireim neiu oli Laura-Liis Valdmaa (Yess) ajaga 2.15,95, teiseks tuli Mari-Liis Maas ajaga 2.21,46 ja kolmandaks Polina Timofejeva ajaga 2.22,30. Noorte arvestuses võitis ala Katalina Larikova (Sillamäe Ujumisklubi Kalev) ajaga 2.23,29. Noorte teiseks tuli Violanta Gurjanova ajaga 2.23,57 ja kolmandaks Loreen Ulp ajaga 2.23,13.

Noormeeste 200 m seliliujumise kiireim juunior oli Maksim Minajev (Spordiklubi Garant) ajaga 2.03,47. Teise koha saavutas Tristan Tsopp ajaga 2.06,30 ja kolmanda koha Ralf Erik Prits ajaga 2.06,53. Spordiklubis Garant treeniv Alan Smok võitis sama distantsi noorte arvestuses ajaga 2.02,95. Teiseks tuli Pavel Borissov ajaga 2.06,44 ja kolmandaks Remi Tammik ajaga 2.07,86.

Neiude 100 m liblikujumise kiireim juunior oli Polina Timofejeva (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 1.02,90, teiseks tuli Aurelia Roos ajaga 1.04,06 ja kolmandaks Mariangela Boitsuk ajaga 1.05,75. Noorte arvestuses võitis ala Kertu Kann (Ujumisklubi Briis) ajaga 1.06,07, teiseks tuli Kirke Madar ajaga 1.06,46 ja kolmandaks Darja Romanjuk ajaga 1.08,63.

Noormeeste 100 m liblikujumise kiireim noor oli Nikita Ivanov (ARGO Ujumisklubi) ajaga 57,22. Teiseks tuli Aleks Gritsok ajaga 58,95 ja kolmandaks Jako Joosep Viirpuu ajaga 59,44. Juunioride arvestuses oli kiireim Artur Tobler (TOPi Ujumisklubi) ajaga 55,13, teiseks tuli Dmitri Astrelin ajaga 55,69 ja kolmandaks Alan Gritsõk ajaga 55,81.

400 m vabaltujumises oli juunioride kiireim neiu Mari-Liis Maas (TOPi Ujumisklubi) ajaga 4.34,06. Teiseks tuli Elis Treial ajaga 4.34,73 ja kolmandaks Jekaterina Pogodina ajaga 4.35,14. Noorte arvestuses võitis distantsi Britt Raudsepp (Audentese Spordiklubi) ajaga 4.36,34, teiseks tuli Grete Tsäro ajaga 4.39,49 ja kolmandaks Mirtel-Madlen Siimar ajaga 4.40,01.

Noormeeste 400 m vabaltujumise kiireim juunior oli Erik Lihhats (Spordiklubi Garant) ajaga 3.56,79. Teiseks tuli Georg Filippo ajaga 4.00,95 ja kolmandaks Toomas Tanel Tammer ajaga 4.03,41. Noorte arvestuses võitis Konrad Aleksander Sepp (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 4.03,88. Teiseks tuli Aleksandr Soorm ajaga 4.14,71 ja kolmandaks Gregor Rasva ajaga 4.17,42.

4 x 50 m kombineeritud teateujumise võitis noorte arvestuses Spordiklubi Garant ajaga 1.54,50, teiseks tuli Kalevi Ujumiskooli võistkond ajaga 1.54,81 ja kolmandaks Jõhvi Spordikooli võistkond ajaga 1.55,26.

Juunioride arvestuses võitis teateujumise Kalevi Ujumiskool ajaga 1.50,46, teiseks tuli Spordiklubi Garant ajaga 1.50,60 ja kolmandaks Yess ajaga 1.50,84.

Laupäev, 21.11.2020 eelujumised I osa:

 Laupäev, 21.11.2020 eelujumised II osa:

Laupäev, 21.11.2020 III osa, finaalid:

Laupäeva kokkuvõte:

Neidude arvestuses oli 100 meetri vabaltujumise kiireim noor Anette Teder, kelle ajaks märgiti 59,62. Talle järgnesid Kirke Madar (1.00,24) ja Ute Viktoria Liu Yeung (1.00,47). Parimaks juunioriks tõusis 57,78 ujunud Marie Toompuu. Poodiumile astusid veel ka Karolin Victoria Kotsar (58,00) ja Aurelia Roos (59,16).

Noormeeste 100 m vabaltujumises võitis Eesti meistritiitli noorte seas Nikita Ivanov ajaga 52,16. Hõbemedal kuulus Remi Tammikule (52,72) ja pronks Mattias Voolule (53,70). Juunioride seas jäi alistamatuks Erik Lihhats, kelle tulemuseks märgiti 50,67. Talle järgnesid Hans-Mikk Kuulpak (51,19) ja Christopher Palvadre (51,55).

Naiste 50 meetri seliliujumise arvestuses oli kiireim noor Eneli Jefimova ajaga 30,42. Napilt jäi teiseks Katalina Larikova (30,52) ja kolmanda kohaga leppis Kertu Kann (31,35). Juunioride seltskonnas kuulus esikoht Laura-Liis Valdmaale (29,38), kes edestas Mariangela Boitsuk (29,44) ja Polina Timofejeva (29,99).

Meeste 50 meetri seliliujumise konkurentsis jäi noorte seas alistamatuks Alan Smok, kes finišeerus ajaga 26,11. Talle järgnesid Pavel Borissov (27,03) ja Jako Joosep Viirpuu (27,40). Juuniorite hulgas näitas parimat minekut Maksim Minajev (26,38), kelle paremust tunnistasid nii Tristan Tsopp (26,62) ja Erik Lihhats (27,19).

Tütarlaste 200 meetri rinnuliujumise noorte vanuseklassis teenis järjekordse kuldmedali Eneli Jefimova, kelle tulemuseks märgiti 2.28,86. Teine koht kuulus Mirtel Merimaale (2.42,36) ja kolmandaks jäi Alessandra Zaidentsal (2.42,41). Juunioride hulgas oli võistlustules ainult kaks sportlast. Nendest võitis Marie Toompuu ajaga 2.35,21 ja teise kohaga leppis Jekaterina Vorontsova (2.37,64).