Video ⟩ VAR röövis Klavanilt värava Juventuse vastu (1)

Ragnar Klavan (vasakul) Juventuse ründajat Alvaro Moratat takistamas.
Ragnar Klavan (vasakul) Juventuse ründajat Alvaro Moratat takistamas. Foto: Marco Alpozzi/AP

Itaalia kõrgliiga kaheksandas voorus läks pikaajalise Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Cagliari vastamisi valitseva meistri Torino Juventusega. Klavan oli lähedal esimesele väravale Itaalia kõrgliigas, kuid selle röövis VAR.

Koduväljakul mänginud Juventus läks avapoolajal Portugali tähtmängija Cristiano Ronaldo väravatest 2:0 juhtima ning kõik näis nende tahtmist mööda minevat.

Teisel poolajal jätkas Cagliari innukalt kaotusseisu vähendama ja 65. minutil sahistaski Klavan ise Juventuse väravavõrku, kuid peagi läks VAR seda ümber vaatama. Juhtuski tõsiasi, et eestlasele tsenderduse andnud Razvan Marin oli suluseisu jäänud.

Klavani jaoks oleks olnud tänane tabamus Itaalia kõrgliigas esimene. Seni on keskkaitsjana tegutsev mees saanud tabamuse kirja nii Hollandi, Saksamaa kui ka Inglismaa kõrgliigades.

Kohtumine lõppeski 2:0 seisuga ja kaotuseta püsiv Juventus kirjutas tabelisse neljanda võidu. Sellega hoitakse 16 silmaga liigatabelis teist positisooni, jäädes mängu vähem pidanud AC Milanist ühe silma kaugusele. Cagliari jätkab 11. tabelireal olles kaheksa vooruga kogunud 10 punkti.