Jarmo Jagomägi
, Reporter
Baskonial (valges) polnud Žalgirisele midagi vastu panna.
Baskonial (valges) polnud Žalgirisele midagi vastu panna. Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics/Scanpix

Korvpalli Euroliigas ei jätnud Kaunase Žalgiris koduplatsil sõnaõigust Sander Raieste koduklubile Vitoria Baskoniale, Hispaania klubi murti maha 92:73.

Võrdset mängu jagus põhimõtteliselt vaid avaveerandisse, mille Žalgiris võitis 25:22. Poolajapausiks käristati vahe kaheksapunktiliseks. Lõplikult murti vastane kolmanda neljandikuga, kus oldi paremad 24:11. Lõpp kulus seisu vormistamisele.

Võistkondlikult tegutsenud koduperemeestel oli võimas viskepäev. 26 kolmesest tabati koguni 18, mis tegi protsendiks lausa 69,2. Enim sopsas Arturas Milaknis, kes põrutas kaare tagant seitsmest viis. Tiimi rekord on 19 tabavat kaugviset.

Žalgirise skoorijad jaguneseid ühtlaselt. Milaknis tõi parimana 15 punkti, Lukas Lekavicius lisas 13, Joffrey Lauvergne 12 ning Marius Grigonis ja Nigel Hayes 11 silma.

Baskonia parim oli 14 punktiga Youssoupha Fall. Laupäevases liigamängus ligi 10 minutit teeninud Sander Raieste jäi ainsaks, kes ei teeninud sekunditki. Suuresti peitus põhjus selles, et väikeselt vigastuspausilt naasis Zoran Dragic.

Päeva esimeses mängus teenis üllatavalt suure võidu Moskva CSKA. Koduväljakul purustati koguni 100:65 Istanbuli Andolu Efes. Kusjuures Türgi tippklubi mängis täisrivistuses.

Veidi hiljem alanud kohtumistes alistas Milano Armani võõral väljakul 79:71 Istanbuli Fenerbahce. Belgradi Crvena Zvezda jäi lisaaja järel 84:80 alla Berliini Albale.