Eesti karikavõitjat pole väljaselgitatud viimased neli aastat. Sel aastal võeti see tagasi kalendrisse ning esimesena kindlustas koha esikohamängus BC Kalev/Cramo, kes oli poolfinaalis 88:71 parem Tallinna Kalev/TLÜst.

Kohtumist alustas paremini Kalev/Cramo, kes juba avaveerandil kerget initsiatiivi hoidis. Mängu saatus otsustati suuresti ära teise veerandiga, mille valitsev Eesti meister võitis 30:15, minnes poolajale vastu 18-punktilises eduseisus.

Riietusruumist tulles oli selgelt agressiivsem Kalev/TLÜ, kes hea kaitsemänguga suutis vahe vähendada üheksale silmale. Rohkemaks täna võimelised poldud ning Eesti esiklubi võttis 88:71 võidu.

Ühtlaselt skoori teinud Kalev/Cramo parimana viskas Kregor Hermet 17 silma, väljakult eksimatult tabanud Rauno Nurger lisas pingilt 15 ja Janari Jõesaar 13 punkti. Üleplatsimehena tõi Kalev/TLÜ ridades 23 punkti Emmanuel Wembi, Brandis Raley-Ross lisas 16 ja Karl Johan Lips 11 silma.

Teise finalisti selgitavad Rakvere spordihallis välja kohalik Tarvas ja neile vastu astuv Pärnu Sadama meeskond.