Keset matši koroonaga nakatumisest teada saanud tennisist sai kohtumise lõpuni mängida

Christopher Krutto
Denis Kudla.
Denis Kudla. Foto: Bai Xuefei/ZUMAPRESS.com

Dohas peetaval Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste kvalifiaktsiooniturniiril sai ameeriklane Denis Kudla keset matši teada, et on nakatunud koroonaviirusega. Kurioosseks teeb asjaolu see, et tal võimaldati kohtumine lõpuni pidada.

Maailma edetabelis 114. kohal olev 28-aastane Kudla oli kvalifikatsiooniturniiril neljanda asetusega ja pidas parajasti kohtumist marokolase Elliot Benchetriti vastu. Seisul 6:4, 5:3 ameeriklase kasuks selgus, et Kudla proov tuli tagasi positiivsena.

Benchetriti sõnul aga pidid tennisistid käimasoleva geimi lõpuni mängima ja selle võitis Kudla, kes kindlustas sellega 6:4, 6:3 võidu. Kui marokolane oleks suutnud ise geimi võita ja oleks kohtumise lõpu edasi lükanud, oleks ta saanud kirja loobumisvõidu.