Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Video ⟩ MM-karjääri lõpetanud Leok jääb armastatud ala juurde: väljakutse on uus ja huvitav

Tanel Leok ja noored krossihakatised. FOTO: Karli Saul

Alanud aasta alguses liitus Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni (EMF) meeskonnaga Tanel Leok, kelle peamiseks haldusalaks saab olema noortesport, kuid samas osaleb ta ka täiskasvanute Team Estonia projektis.

Lisaks üldise noortespordi arendamisele on Leok ka EMFi krossikomisjoni liige, kus on tema vastutusalaks noorteosa, kuid tema hindamatuid kogemusi on saanud kasutada terve komisjon juba aasta esimesel koosolekul, seisis pressiteates.

«Kuigi eelmise hooaja teises pooles otsustasin MM-karjäärile joone alla tõmmata, olin veendunud, et jään tegema seda, mida kõige paremini oskan. Algselt arvasin, et toimetan ainult enda poistega, kuid siis tulid mängu paar EMFi inimest, kes pakkusid mulle uue ja huvitava väljakutse,» rääkis Leok. «Tööpõld saab kindlasti olema suur, kus pean end ka teiste aladega kurssi viima, kuid kuna enamus aladest saavad alguse siiski motokrossist, siis on see vast veidi lihtsam.»

Ühe esimese asjana uuendas Leok Team Estonia noortekoondise liikmete nimekirja, kuna osad sõitjad on vahetanud masinaklassi ja on lisandunud ka uusi sõitjaid, kes võiksid koondisse kuuluda.

«Meil saab olema sarnaselt suurte Team Estoniaga A ja B koondis, kuhu kuulumise kriteeriumid sain oma eelkäijalt ning nendega peab veel veidi vaeva nägema,» selgitas Leok. «Meie hooaja suurim võistlus saab kindlasti olema juunioride MM Kreekas, kuhu läheme välja Team Estonia meeskonnaga. Enne seda peavad aga nii A kui ka B kandidaadid tublid olema ja osalema edukalt nii EMi regioonietappidel ja EM-finaalis. Ning otseloomulikult ka Eesti meistrivõistlustel.»

Esimese ühistreeningu tegid noored Leokiga Adrenalin Arenal, kus osales kümme 65cc ja sama palju 85cc sõitjaid ning järgmised kokkutulekud on planeeritud kevadisele koolivaheajale või isegi varem. «Seltskond on meil positiivne ja materjali, millega täna ja tulevikus tegeleda, jagub. See annab lootust, et Eesti on jätkuvalt motospordimaailmas suures pildis,» on Leok optimistlik.

Mullu lõpetas Leok oma pika ja eduka MM-karjääri. Miks ta seda tegi, loe Postimehe tehtud intervjuust vajutades SIIA.

Tagasi üles
Back