Epp Mäe alustas spordiaastat vinge tulemusega

Epp Mäe.
Epp Mäe. Foto: United World Wrestling

Rahvusvahelise maadlusliidu UWW kalendrisse kuuluval Henri Deglane nimelisel Prantsusmaa Grand Prix võistlusel saavutas Epp Mäe pronksmedali.

Kaheksandikfinaalis võitis Mäe seisuga 2:0 prantslannat Cynthia Vescani, kes on osalenud kahtedel olümpiamängudel ning võitnud medali Euroopa meistrivõistlustel.

Veerandfinaalis tuli vastaseks Austria maadleja Martina Kuenz, kes on samuti tiitlivõistluste medalist. Paraku pidi Mäe austerlannalt vastu võitma turniiri ainsa kaotuse tulemusega 3:4.

Turniiri reeglite järgi said kõik maadlejad edasi võistelda pronksmedali nimel. Esimeseks vastaseks lohutsringis tuli Mäele Türgi maadleja Aysegul Özbege, kes on mitmekordne noorte tiitlivõistluste medalist. Ülekaaluka ehk 10:0 punktivõidu saavutas Mäe minuti ja 41 sekundiga..

Järgmises lohutusringis tuli vastamisi minna sakslanna Johanna Meieriga. Taaskord saavutas Epp 10:0 võidu, aega kulus selleks minut ja 8 sekundit.

Pronksimatši vastane oli sakslanna Francy Rädlet. Mäe teenis 2019. aasta Euroopa mängude hõbemedalisti üle 3:0 võidu.