VIDEO ⟩ 2016. aastal ime korda saatnud Leicester tõusis Inglismaal tabeliliidriks

Christopher Krutto
James Maddisson (keskel) tähistamas mängu teist väravat. Teda õnnitleb 2016. aastal Leicester City tiitlile vedanud Jamie Vardy (vasakul). Foto: Darren Staples/Sportimage/PA Images

2016. aastal tänapäevase spordimaailma ühe suurima imega hakkama saanud ja toona Inglismaa kõrgliiga võitjaks kroonitud Leicester City alistas eile õhtul 2:0 Londoni Chelsea ja tõusis Premier League'is esikohale.

Leicester City pääses mängu juhtima juba kuuendal minutil, kui Wilfred Ndidi karistusjoone äärelt teele saadetud pall lendas postipõrkest väravasse. 39. minutil määras kohtunik algselt Chelsea kasuks penalti, kuid VAR vaatas olukorra üle ja seal tuvastati, et viga tehti karistusalast väljas.

41. minutil õnnestus Leicesteri poolkaitsjal James Maddisonil karistusalas vabalt löögile pääseda ja ta duubeldas kodumeeskonna edu. 86. minutil saatis Chelsea ründaja Timo Werner küll palli võrku, kuid oli suluseisus ja seetõttu värav ei lugenud.