Liidrikohal olev Tänak: mõned probleemid olid, kuid kiirust need ei mõjutanud (1)

Toimetas Karl Juhkami
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid neljapäeval mõlemad Monte Carlo rallil kavas olnud katset ning lähevad reedesele võistluspäevale vastu liidrikohal. Eestlaste järel hoiab teist kohta Kalle Rovanperä (+3,3), kolmandalt realt leiame Elfyn Evansi (+8,5).

Avakatse tuli meie mehel läbida osaliselt kojameheta, mis poolel maal üles ütles. «See polnud väga tore, nähtavus oli päris keeruline. See polnud kohe üldse tore,» sõnas tagasilöögist hoolimata lähimat jälitajat ehk Rovanperä kolme sekundiga edestanud Tänak katse finišis.

Kui see mure sai ülesõidul lahendatud, siis järgmise katse alguses ilmutas kohe järgmine. Nimelt otsustas saarlase Hyundai jõuallikas veidi tõrkuda ning suri kahel puhul ootamatult välja. Tänaku sõnul läks sinna nii mõnigi väärtuslik sekund kaduma, kuid sellest hoolimata suutis ta Rovanperä siiski 0,3 sekundiga edestada.