2020. aasta parimad ratsasportlased on Argus ja Ellermann, aasta hobune Expert

Ratsutamine.postimees.ee
Copy
Paul Argus ja Renessin Ruila MK-etapil.
Paul Argus ja Renessin Ruila MK-etapil. Foto: Celin Lannusalu

Tavapäraselt on aasta algus olnud parimate tunnustamise aeg, kuid siingi on maailma valitsev pandeemia teinud oma töö ja olude sunnil lükkub igal aastal nii oodatud üritus edasi kevadesse. 2020. aasta parimate sportlaste nimed avaldame nüüd, auhinnad jäävad ootama üleandmist aprillis.

2020. aasta parimad sportlased selgusid edetabelite alusel.

Takistussõidus saab parima sportlase auhinna Paul Argus. U25 klassis oli parim Berit Lehtsaar, juuniorites Karol-Kenneth Lootus, poniklassis Birgit Adler ja lasteklassis Elisabeth Ervald.

Parim sportlane koolisõidus on Dina Ellermann. Noorte klassis saab auhinna Maian May Kesküll, juuniorites Rose Marie Skjoldby ning poni- ja lasteklassis Maria Mägi.

Dina Ellermann ja Donna Anna võitsid Ruilas koolisõidu MK-etapi.
Dina Ellermann ja Donna Anna võitsid Ruilas koolisõidu MK-etapi. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Kolmevõistluses saab parima sportlase tiitli Jaagup Kallas. U25 kolmevõistluses oli parim Maris Kangur, juuniorites Britt Getter Astover ja poniklassis Emma-Elisa Randväli.

EMV kullapaar Jaagup Kallas ja Olli Royal.
EMV kullapaar Jaagup Kallas ja Olli Royal. Foto: Elin Jalakas

Parim sportlane kestvusratsutamises on Tiina Kuusepuu. Noorte klassis saab parima sportlase auhinna Lilian Schönberg, juuniorites Jasmin Viinamägi ja poniklassis Agnes Annimäe.

Eesti meistrid Lilian Schönberg (noored) ja Tiina Kuusepuu (seeniorid).
Eesti meistrid Lilian Schönberg (noored) ja Tiina Kuusepuu (seeniorid). Foto: Merike Udrik-Õispuu

Rakendispordis on parim ühehobuse rakendi kutsar Pille-Riin Roosileht ja parim üheponirakendi kutsar Riina Rõa.

Pille-Riin Roosileht ja Donalt Ungaris.
Pille-Riin Roosileht ja Donalt Ungaris. Foto: Krisztina Horvath

Tunnustustakse ka parimaid harrastussportlaseid. Takistussõidus on parim amatöörsportlane Catlin Vatsel ja parim harrastussportlane Grete-Liis Lepp. Koolisõidus on parim harrastaja Jekaterina Rastoštšenkova, kolmevõistluses Aive Mihkelson ja kestvusratsutamises Kelly Uluots.

Parimaks klubiks takistussõidus sai RK Ruila Tall, koolisõidus ja kolmevõistluses Tondi RSK, kestvusratsutamises RK El Awrah ET ning rakendispordis Vändra RSK.

Aasta hobune, treener ja gruum

Seekord korraldas ratsaliit aasta parima hobuse, treeneri ja gruumi väljaselgitamiseks avaliku küsitluse, kus igaüks sai kirja panna oma favoriidid. Nii oli võimalus esile tuua ka neid inimesi, kes pole igapäevaselt rambivalguses. Vastuseid kogunes 600 ringis ja sealt koorusid välja auhinna saajad.

Parima hobuse tiitli esikolmikusse tõusid Renessin, Expert ja Kaliber DP. Kõige rohkem hääli kogus Expert, kellele läheb 2020. aasta hobuse tiitel.

My Relander ja Expert võitsid Ruila MK-etapi.
My Relander ja Expert võitsid Ruila MK-etapi. Foto: Celin Lannusalu

Treeneritest mainiti enim Aldo Kanepit, Alla Gladõševat ja Pille Elsonit. Küsitluse lõppedes oli kõige rohkem hääli kogunenud Alla Gladõševale, kellele läheb aasta treeneri tiitel.

Gruumide osas oli rebimine kõige tihedam. On rõõm tõdeda, et ka neid inimesi märgatakse ja nende tööd hinnatakse. Kõige rohkem toodi esile Vivian Rulli, Maarja Martinsoni ja Kristina Pärtelit. Aasta gruumi tiitli sai Vivian Rull.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles