Kanepi kaotas võrdsete duellis, Kontaveit langes karantiini ohvriks

Nii Kaia Kanepi (vasakul) kui ka Donna Vekic võitsid mängu jooksul 115 punkti. Üks pidi võitma, teine kaotama. Foto: Hamish Blair/AP/Scanpix

Eesti paremate tennisistide Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi teekond Austraalia lahtistel meistrivõistlustel lõppes kolmandas ringis, kus mõlemad pidid tunnistama vastase paremust. Kanepi jäi alla ­Donna Vekicile ja Kontaveit Shelby Rogersile.

Kontaveidil algas kohtumine parimal võimalikul moel, tal õnnestus kohe teises geimis murda Rogersi serv. Et edu saatis teda ka oma pallingugeimides, pääseski Kontaveit juhtima 4:1. Siis muutus aga kõik.

Rogersi võimsad servid – tema rekordkiiruseks mõõdeti laupäeval 180 km/h Kontaveidi 170 vastu – hakkasid vaikselt sisse maanduma ning lisaks vähenes märgatavalt tema tehtud lihtvigade arv. Selle tulemusena võitis Rogers viis geimi järjest ning 43 minutit kestnud avasett kuulus talle 6:4.