Ajaloo magusaim kaotus viis Eesti korvpallikoondise EM-finaalturniirile (3)

Eesti korvpallurid rõõmustavad EM-finaalturniirile jõudmise üle.
Eesti korvpallurid rõõmustavad EM-finaalturniirile jõudmise üle. Foto: fiba

Eesti meeste korvpallikoondis alustas EM-valiksarja Permi mulli viimast mängu Põhja-Makedoonia vastu teadmisega, et ka kuni kaheksa punkti suurune kaotus viib finaalturniirile. Enamik mänguajast juhiti kindlalt ning lõpuks saadud 84:86 kaotus tähendas kõigest iluviga. Eesmärk oli saavutatud.

Turniiriseisu tõttu kujunesid viimased sekundid koomiliseks. Eesti oli avaringis saanud samast vastasest jagu 81:72 ja enne eilset oli meil üks võit rohkem. Võrdse võitude arvu korral määravad paremusjärjestuse omavahelised mängud.

Viimasel poolel minutil ühe punktiga taga olnud makedoonlased said loota vaid sellele, et tuleks lisaaeg, mille viie minuti jooksul ehk õnnestuks vähemalt üheksa punkti suuruse vahega võit kätte saada. Eestlaste siht oli lisaaega vältida.