VIDEO ⟩ Kotsari võimas haamer jäi alla ainult leedulaste sangarile

Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: fiba

Rahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) valis Maik-Kalev Kotsar võimsa pealtpaneku EM-valiksarja viimase mängupäeva üheks meeldejäävamaks rünnakuks. Veelgi kaalukamas osutus leedulase Mantas Kalnietise osav blokk.

Kui sageli räägitakse Eesti korvpallis pikkade mängumeeste puudusest, siis matšides Itaalia ja Põhja-Makedoonia vastu valitsesid korvi all Maarjamaa mürakad Maik-Kalev Kotsar ja Kaspar Treier.

Matšis Põhja-Makedooniaga saabus tipphetk kolmandal veerandajal, mil Kotsar surus palli võimsalt korvi üle kodustatud jänki Jacob Wiley, kellel vöö vahel parajalt Euroliiga kogemust. Kohtumises jäi keskmängija Kotsari arvele 31 minutiga 15 punkti ja kaheksa lauapalli.

Eesti koondis küll kaotas esmaspäeval toimunud viimases valikmängus 84:86 Põhja-Makedooniale, kuid pääses siiski finaalturniirile, sest aasta tagasi alistati makedoonlased 81:72.

Tabelis oli esindatud ka Janari Jõesaare ja Rait-Rivo Laane koostööl sepitsetud ilukorv, mis pälvis viienda koha.

Esikohal troonis aga 34-aastase leedulase Kalnietise blokk, mis päästis Leedu koondisele üliolulise 77:76 võidu Taani vastu ja aitas nad üle noatera finaalturniirile.