Koroonaviiruse tõttu ootamatult pikaks veninud 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksari lõppes Eesti jalgpallinaiskonna jaoks suureskoorilise 0:9 kaotusega Sloveeniale. Teisel poolajal kostitati eestlannasid seitsme väravaga.

Tallinnas Sportland Arenal toimunud kohtumises suutsid eestlannad oma väravat edukalt kaitsta pool tundi. 31. minutil avas skoori Dominika Čonč, vaid minut enne esimese poolaja lõppu läksid sloveenitarid juhtima 2:0 Mateja Zveri väravast.

Tõelise tulevärgi pani Sloveenia koondis püsti mängu viimastel minutitel. Teise poolaja alguses lõi Sloveenia kasuks teise värava Zver, 60. minuti lõi tabloole seisuks 4:0 Ana Milović.

Viimase 22 minuti jooksul lagunes Eesti naiskond kaitses aga päris korralikult ning Sloveenia lõi veel viis väravat. 68. minutil tegi Kristiina Tullus trahvikastis vea Milovići vastu ning penalti realiseeris Lara Prašnikar. Kaks minutit hiljem sahistas võrku Lara Klopčič. 74. minutil veel Zaea Vindišar, 77. Evelina Kos ja 81. minutil lõi viimase värava Lara Prašnikar.

Ametliku statistika põhjal ei suutnud Eesti naiskond teha vastaste väravale ühtegi pealelööki. Sloveenia seevastu tegi 17 lööki, neist 11 raamidesse. Sloveenia sai realiseerida 11 nurgalööki, Eesti vaid ühe. Kokku jagati vaid üks hoiatuskaart, mille sai Sloveenia mängija, eestlannad tegi kuus viga, sloveenitarid üheksa.

Kokku peeti poolteist aastat peetud valikmängude jooksul kümme kohtumist ning Eesti arvele jäi vaid värav, seda 8. oktoobril 2019 Tartus Kosovo vastu. Väravatevahe jäi Eesti koondisel -39. Eesti naiskond sai pähe ühe silma, kui 2019. aasta oktoobris mängiti väravateta viiki Türgiga.