Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

WRC-sarja ebaõnnesõdur lõi letti trumpässa

Hayden Paddon. FOTO: PATRIK STOLLARZ / AFP

Uus-Meremaa rallisõitja Hayden Paddon proovib kõigest väest tagasi WRC-sarja naasta. Ta usub, et tema teadmised alternatiivsetest mootoritest võiksid tiimidele huvi pakkuda. 

Viimati esindas Paddon Hyundaid, kuid pidi 2018. aasta järel meeskonnast lahkuma. Tema koha võttis endale üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb.

33-aastane rallisõitja üritas küll tagasi tulla, kuid kõik tema kolm katset luhtusid. Kaks aastat tagasi pidi ta M-Spordi Fordiga startima Soome rallil, kuid tegi testil avarii ning autot õigeks ajaks korda ei saanud. Siis pidi ta sõitma Austraalia rallil, mis jäi metsapõlengute tõttu ära. Möödunud aastaks oli tal valmis neljast MM-rallist koosnev programm, kuid sellele tõmbas vee peale koroonaviirus.

2016. aastal Argentina ralli võitnud Paddon tunnistas Autospordile, et tagasilöökidest hoolimata pole ta veel alla andnud. Ta plaanib MM-karussellile naasta ning seda kas WRC või WRC2 klassis.

«Kui aus olla, siis meeldiks mulle väga tagasi WRC-sarja tulla, annaksin selle nimel kõik. Kuid olen siiski ka realistlik. Oleme pealtvaatajad olnud nüüd mõnda aega ja selle aja jooksul on esile kerkinud mitu noort sõitjat. Läbirääkimised võistkondadega on mõnevõrra seiskunud. Hooaja algus on tiimidele alati kõige kiirem aeg. Umbes poole hooaja peal hakkavad nad järgmisest aastast mõtlema,» ütles Paddon Autospordile.

Läbirääkimiste vahepeal on Paddon testinud Hyundai Kona elektrilist ralliautot. Tema hinnangul on elektriautod võistlussarja tulevik ning tema tehnilised teadmised sellist tüüpi autodest võiksid talle tulevikus kasuks tulla.

Millal WRC-sari elektriautodeni aga üldse jõuab, pole praegu veel teada. Järgmisest hooajast võetakse kasutusele hübriidtehnoloogia, kuid ka selles vallas on Paddoni teadmised piisavalt suured ning ta loodab nendega võistkondade huvi äratada.

«Oleksin väga huvitatud testitööst. Saaksin aidata meeskondadel hübriidsüsteeme välja arendada, sest tunnen seda valdkonda praegu üsna hästi. Tunnen, et tooksin tulemusi, aga hinge ma kinni ei hoia. Tahan olla osa WRC-sarjast, kas siis Rally1 või Rally2 sõitjana, oleksin nõus ka testisõitja kohaga. Mul on veel palju pakkuda,» lausus ta enesekindlalt.

Tagasi üles
Back