VIDEO ⟩ Vips lõpetas hooajaeelse testi tagasihoidlikult, ent näitas tervikuna head kiirust

Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: Dutch Photo Agency/Red Bull Content Pool

Selle nädala alguses testisid vormel 2 sarja piloodid Bahrenis, et kuu lõpus võistlushooajaga alustada. Rajal käis ka Hitechi tiimi kuuluv Jüri Vips.

Kolmas testipäev

Teine sessioon

Viimasel perioodil esines Vips kõige kahvatumalt, kuid ta piirdus paljudest konkurentidest ka oluliselt väiksema koormusega. 21 ringi jooksul sai eestlane parimal juhul kirja aja 1.48,332, mis andis 15. koha.

Sessiooni kiireim oli Ralph Boschung, kes sõitis välja 1.44,905. Vipsi tiimikaaslane Liam Lawson oli seitsmes (1.47,409).

Eelneva viie sessiooni tulemused leiab uudise allosast.

Esimene sessioon

Vips veetis rajal kokku 36 ringi ning näitas hommikusel testiperioodil kolmandat minekut. Parimal juhul näitas stopper eestlasele ringiajaks 1.42,224. Enamaks olid võimelised vaid Marcus Armstrong (1.42,173) ja Liam Lawson (1.42,218).

Hommikuse testsessiooni paremad.
Hommikuse testsessiooni paremad. Foto: livetiming.getraceresults.com

Teine testipäev

Hitechi esindav Vips käis 47 ringil, mida oli koos Theo Pourchaire'ga kõige enam. Eestlase parimaks ringiajaks jäi 1.47,497, mis andis 22 piloodi seas 14. koha. Kiireim oli Dan Ticktum, kes edestas meie meest 5,312 sekundiga.

Vips näitas teise testipäeva hommikul kuuendat aega. Kiireim oli ART Grand Prix's sõitev Christian Lundgaard, kellele Vips kaotas 0,602 sekundiga. Teise aja sõitis välja Bent Viscaal (Trident Racing, +0,331) ning kolmanda Marcus Armstrong (DAMS, +0,341).

Esimene testipäev

Esmaspäeva pärastlõunal näitas Hitechi neljarattalist rooliv Vips taas viiendat aega (1.44,079), eestlane tegi kokku 18 ringi. Kiireimat minekut näitas pärastlõunal Charouz Racing Systemi sõitja David Beckmann (1.42,844), kes andis rehvidele kuuma kokku 19 ringil. Kõige aktiivsemalt testis pärastlõunal masinat Bent Viscaal, kes sai kirja 40 ringi. Kokku testib Bahreinis vormeleid 22 sõitjat.

Bahreini testimine, esmaspäeva pärastlõuna
Bahreini testimine, esmaspäeva pärastlõuna Foto: livetiming.getraceresults.com

Esmaspäeva hommikul, esimeses kolmetunnises «aknas» näitas Hitechi vormeliga kihutav Vips viiendat aega (1.44,143). Kiireima ringi sai kirja Carlini piloot Dan Ticktum (1.43,021). Meie mehe tiimikaaslane Liam Lawson oli teine (1.43,621).

Enne testi

Piloodid saavad end Sakhiri ringrajal proovile panna esmaspäevast kolmapäevani. 26.-28. märtsil peetaks samal rajal hooaja esimene võistlus.

Viimase testi jooksul saavad sõitjad katsetada kokku 3x6 ehk 18 tundi. Päevad on jagatud hommikuseks ja õhtuseks sessiooniks.

Meie mees teeb tänavu F2s kaasa täispika hooaja. Ta kuulub Hitech Grand Prix' tiimi koos Liam Lawsoniga. Tänavune aasta kujuneb väga oluliseks, sest edu korral on Vipsil suur võimalus jõuda vormel 1te.