Suures Bolšunov vs. Klæbo duellis teenis venelane võimsa revanši

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Engadini MK-etapi meeste 15 km klassikatehnika ühisstart.
Engadini MK-etapi meeste 15 km klassikatehnika ühisstart. Foto: Gian Ehrenzeller/EPA/Scanpix

Šveitsis Engadinis peetud murdmaasuusatamise MK-etapil olid 15 km klassikatehnika ühisstardis taas vastamisi venelane Aleksandr Bolšunov ja norralane Johannes Høsflot Klæbo. Seekord jäi peale Bolšunov ja seda üsna veenvalt.

Kui 11,4 km vaheajapunktis on liidrite punkt veel koos, siis 13,8 km peal suutis Bolšunov oma edu kasvatada juba 25-sekundiliseks. Viimaste kilomeetritega keegi teda kinni püüda ei suutnud ning MK-sarja üldvõitja teenis juba hooaja kümnenda võidu.

Ülejäänud poodiumikohad jagati ära pundifinišis ning seal oli mõistagi kiireim Klæbo (+18,4). Kolmandana ületas lõpujoone norralane Paal Golberg (+18,9).

Ühtegi eestlast seekord stardis ei olnud.

Bolšunov ja Klæbo on viimasel nädalal olnud tugevalt meediapildis ning seda Oberstdorfi maailmameistrivõistluste skandaalse maratoni tõttu. Mäletatavasi heitlesid kaks kanget tollel võistlusel võidu eest, kuid finiširüseluses murdis Bolšunov suusakepi. Klæbo jõudis küll esimesena finišisse, kuid sai poolteist tundi hiljem disklahvi. 

Bolšunovi jaoks tähendas see hõbemedalit, sest katkise varustuse tõttu suutis temast lõpus mööduda ka kuldmedali võitnud norralane Emil Iversen.

Tagasi üles