Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mullu rallieliidis kanda kinnitanud Evans ihkab Horvaatias tõusta MM-sarja liidriks

Martinš Zulisel on Elfyn Evansi auto juures väga oluline roll. FOTO: JONATHAN NACKSTRAND/AFP

Kui varasemalt sai WRC-maailmas rääkida kolmest tiitlipretendendist – Ott Tänakust, Sebastien Ogier'st ja Thierry Neuville'ist –, siis eelmisest aastast tuleb samasse patta lisada ka Elfyn Evans. 

Läks ju britt mullu hooaja viimasele etapile Monzas vastu MM-sarja üldliidrina ning vaid libedates oludes teelt välja kihutamine röövis talt kauaihaldatud trofee. 

Evans on vaieldamatult see, kes teinud viimaste aastatega suurima arenguhüppe. Kui veel 2018. aastal hoidis ta pärast kaht MM-etappi üldarvestuses kaheksandat kohta ning 2019. aastal oli seitsmes, siis mullu pärast Rootsi rallit leidis ta ennast esimest korda MM-sarjas liidrikohalt. 

Tänavu on tal kahe etapiga ette näidata teine koht Monte Carlost ja viies koht Lapimaalt. Punktitabelis hoiab britt neljandat kohta, jäädes liider Kalle Rovanperäst maha kaheksa silmaga. Järgmisel, Horvaatias sõidetaval etapil loodabki Evans seda vahet tagasi teha ning ideaalis ka soomlasest, ning teistest konkurentidest, mööda tõusta. 

«Püüan Horvaatias asjad teistpidi pöörata,» ütles ta DirtFishile. «Vajame seal tugevat etteastet ja hea meel on taas asfaldile pääseda. Ma ei tea sealsetest teedest ja oludest siiski väga palju, kuid saame selleks valmistuda videosid vaadates ja teste tehes.»

«Kuna praegu on kahe ralli vahel veidi aega, siis tulebki palju treenida. Meid ootab ees väga tihe kalender, mistõttu on ettevalmistus äärmiselt oluline. Horvaatia osas pole muidugi liiga palju teha, aga anname endast parima,» sõnas Evans.

Tagasi üles
Back