N, 1.12.2022

Malcolm Wilson M-Spordi uuest hübriidautost: olen tehtud tööst vaimustuses

Toimetas Karl Juhkami
Malcolm Wilson M-Spordi uuest hübriidautost: olen tehtud tööst vaimustuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil olev Ford Fiesta WRC on järgmisest aastast minevik.
Pildil olev Ford Fiesta WRC on järgmisest aastast minevik. Foto: Dppi/Gregory Lenormand/ZUMAPRESS.com/Scanpix

M-Sport testis eelmisel nädalal esimese rallitiimina uut WRC-autot, mis on järgmisest hooajast kehtima hakkavate reeglite kohaselt hübriidajamiga.

Ühtegi detaili testimise kohta M-Sport avaldanud pole, kuid väidetavalt on tiim uue neljarattalise alla matnud meeletult töötunde ja raha. Kui üldiselt tegutsev M-Sport eratiimina siis hübriidauto arendusel on neile abikäe ulatanud ka Ford.

«Meil on väga vedanud, sest Ford on täielikult pühendunud uue masina arendamisele minevatele kulutustele. Neil on selleks meist täiesti eraldiseisev eelarve,» on tiimipealik Richard Millener varem öelnud.

M-Spordi omanik Malcolm Wilson oli juba enne teste elevil nagu väike laps – «Olen seda momenti nüüd juba mitu korda läbi elanud, kuid see ei kaota kunagi põnevust,» olid ta sõnad – ning nüüd, mil testimine on jäänud selja taha, on ta sellest rääkides jätkuvalt elevil. 

«Tegemist oli väga varajaste testidega. Järgmised paar kuud veedamegi väga tiheda graafiku alusel erinevatel teedel ja oludes autot testides ja arendades. Mõistagi on kogu projekt alles lapsekingades ning meil on pikk tee minna, kuid olen juba praegu vaimustuses sellest, mida [peainsener] Chris Williams ja tema meeskond on ära teinud,» lausus Wilson. 

Just sellist häält teeb uue põlvkonna WRC-auto, mil on hübriidajam:

Uus Rally 1 masin pole aga ainus neljarattaline, mida M-Sport praegu testib. Märtsi alguses sai esimesed tuleristsed ka nende uhiuus Rally 3 auto, mida Soome meistrivõistluste etapil ohjas ei keegi muu kui Ken Torn.

Järgmisena peaks uue WRC-auto testimisega alustama Toyota. Nende tehniline direktor Tom Fowler on öelnud, et loodetavasti on uue põlvkonna Yaris WRC kihutamas juba märtsi lõpus.

Hyundai hübriidauto osas on jätkuvalt rohkem küsimusi kui vastuseid. Praegu on endiselt selgusetu, kas nad järgmisel hooajal jätkavad WRC-karussellis üldse jätkavad või mitte.

Märksõnad
Tagasi üles