Veesaare klubi alistas Euroliiga noorteturniiri finaalis Kuusmaa leivaisa

206-sentimeetrine Henri Veesaar on turniiri jooksul säranud mitme pealtpanekuga. Foto: euroleague.net

Sel nädalavahetusel Türgis Istanbulis toimunud U18-vanuseklassi korvpalli Euroliiga teise osavõistluse finaalis alistas Henri Veesaare klubi Madridi Real Kaspar Kuusmaa leivaisa Rooma Stellazzurra 85:77.

Poolaja 43:37 võitnud Stellazzurra näis liikuvat võidu suunas, kuid katastroofiline kolmas veerandaeg, mis kaotati 8:24 tähendas, et viimasel veerandajal olid juhtohjad Reali käes. Neljandal veerandil punktisaagid võrdsustusid, kuid Madridi Real võttis ikkagi 85:77 võidu.

Võitjate parim oli 28 punkti visanud ja 11 lauapalli noppinud Eli Ndiaye. Henri Veesaar pääses Reali eest platsile 11 minutiks, viskas viis punkti ja hankis sama palju lauapalle.

Rooma peatreener Germano Darcangelo otsustas Kaspar Kuusmaa pingile jätta ning eestlane mänguaega ei teeninud. Nende kõige resultatiivsem mängija oli 21 punkti visanud Nicola Girodano.

Kuidas meie poistel alagrupimängudes läks, loe siit!