L, 9.12.2023

Koroonaga nakatunud endine vormelisõitja: arvasin, et suren ära (1)

Christopher Krutto
Copy
Tarso Marques Minardi vormeli roolis.
Tarso Marques Minardi vormeli roolis. Foto: Tarso Marquesi Instagram

Endine vormel 1 sarja sõitja Tarso Marques tunnistas, et jäi pärast koroonaviirusega nakatumist nii haigeks, et kartis oma elu pärast.

 

Endine Brasiilia vormelisõitja tunnistas väljaandele Caras, et nakatus koroonaviirusega ning ta tuli sellest välja tänu heale vormile, korralikule toitumisele ja trennile.

«Kaks tundi pärast diagnoosi oli mul hingamisega raskusi. Tund hiljem ei suutnud ma üldse enam hingata,» rääkis Marques, kelle sõnul tal on kopsumaht taastunud vaid 30 protsendi ulatuses.

Marques viidi haiglasse ja ta tundis ennast surnuna. Talle manustati palju ravimeid ja üheksa päeva ei suutnud ta pea üldse magada. Teda vaevasid «põrgulik peavalu» ja kõhuprobleemid.

«Viirus ründas kõike. See ei tahtnud alla anda. Ma arvasin, et suren ära ja tegin isegi testamendi. Kui mu enesetunne hakkas paremaks minema, siis kartsin öösiti, et minu tervenemine on valehäire,» tunnistas 45-aastane Marques.

Ta võttis karjääri jooksul osa 24 vormel 1 sarja GP-st aastatel 1996-1997 ja 2001. Marques oli vormelitähe Fernando Alonso esimene tiimikaaslane Minardis, kuid ei suutnud karjääri jooksul kordagi punktikohale jõuda.

Pärast seda on ta võistelnud põhiliselt USAs ja Brasiilias. Lisaks on ta viimastel aastatel tegelenud ise autode ehitamisega.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles