MM-valiksari Saksamaa ja Hispaania said napi võidu, Island alustas kahe kaotusega

Saksamaa koondislase Timo Werneri pealelöök Rumeenia väravale. Saksamaa võttis Bukarestis toimunud kohtumises napi 1:0 võidu.
Saksamaa koondislase Timo Werneri pealelöök Rumeenia väravale. Saksamaa võttis Bukarestis toimunud kohtumises napi 1:0 võidu. Foto: via www.imago-images.de/imago images/ActionPictures/Scanpix

2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste Euroopa valikturniiril mängiti pühapäeval järjekordsed teise vooru mängud. Napi võidu teenisid Saksamaa ja Hispaania, Island pole punkte teeninud, Soome alustas valiksarja kahe viigiga.

B-grupis on ohjad haaranud Rootsi. Läänenaabrid on võtnud kaks võitu, pühapäeval alistas Eesti koondise järgmine vastane 3:0 Gruusia. Zlatan Ibrahimovic viibis väljakul 67 minutit ning andis ühe väravasöödu.

Teine selle alagrupi favoriit Hispaania võitis võõrsil tänu lisaajal löödud väravale 2:1 Gruusiat. Hispaaniale tõi võidu Dani Olmo värav, kes sahistas võrku 92. minutil.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Selged jõujooned on paika pandud C-grupis, kus Itaalia alistas Andrea Belotti ja Manuel Locatelli väravatest 2:0 Bulgaaria. Šveits oli napilt 1:0 üle Leedust, ainsa värava lõi juba teisel minutil Xherdan Shaqiri.

Tasavägiseks kujunenud D-grupis olid seni kõik mängud lepitud viiki, kuid Prantsusmaa alistas 2:0 Kasahstani. FIFA edetabeli 122. koondise vastu toimunud mängus sai vigastada Prantsusmaa avavärava jaoks eeltöö teinud Anthony Martial. Manchester Unitedi ründaja asemel toodi väljakule Kylian Mbappe.

Soome koondis on senised mõlemad kohtumised mänginud viiki, pühapäeval lõppes matš võõrsil Ukrainaga 1:1 viigiga, soomlaste värava lõi penaltist Teemu Pukki.

Valikturniiril on seni enim väravaid löönud F-gruppi kuuluv Taani koondis, nende väravate vahe on 10:0. Suurt rolli mängis selles statistikas suureskooriline 8:0 võit Moldova üle. Oma esimese võidu sai pühapäeval ka Austria, nende koondis alistas 3:1 Fääri saarte esinduse.

I-grupis juhib täiseduga Inglismaa koondis, pühapäeval alistati 2:0 Albaania. Inglaste väravad lõid 38. minutil Harry Kane ja 63. minutil Mason Mount. Poola võitis 3:0 Andorrat, sama skooriga võitis Ungari San Marinot.

Huvitav seis valitseb J-grupis, mida juhib täiseduga erilise üllatuseta Saksamaa, kuid Island pole veel punktiarvet avanud. Saksamaa sai napi 1:0 võidu Rumeenia vastu, kui ainsa värava lõi 17. minutil Serge Gnarby. Island oli kaotanud avamängu Saksamaale, kuid üllatuslikult jäädi võõrsil 0:2 alla Armeeniale.