Kalev/Cramo koduliigas ei vääratanud

Toimetas Karl Juhkami
Kalev/Cramo korvpallimeeskond.
Kalev/Cramo korvpallimeeskond. Foto: Hendrik Osula

Eesti-Läti ühises korvpalliliigas tundis taas võidurõõmu Maarjamaa esiklubi BC Kalev/Cramo, kes oli koduses Kalevi Spordihallis 96:63 üle TalTechist.

Kalev/Cramo tegi sotid selgeks kohe avaveerandiga, mis 27:12 võideti, poolajaks olid nende edunumbrid juba 55:29. Pärast pausi tuldi väljakule juba rahulikumas tempos: kolmandal veerandajal lubati TalTech isegi punkti jagu lähemale (76:51), kuid lõpp kuulus taas kindlalt võõrustajatele.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli täna Maurice Kemp 17 punktiga, kahekohalise punktisummani küündisid veel Janis Kaufmanis (13) ja Rauno Nurger (10).

Vaid kaheksa mängijaga TalTechi tulemuslikum oli Eric Schmalz 18 punktiga, Marek Ojamäe lisas 15 ja Toomas Raadik 12 punkti.

Kalev/Cramo jätkab Eesti-Läti ühisliiga Maarjamaa tabeliliidrina, neil on koos nüüd 19 võidu ja 2 kaotust. Teist kohta hoiab Pärnu Sadam (17-6) ning kolmandana on ühisest finaalturniirist osa võtmas Rapla Avis Utilitas (13-11).

Ülejäänud Eesti klubide seis: Rakvere Tarvas (10-13), TalTech (9-13), Tartu Ülikool Maks & Moorits (8-15) ja Tallinna Kalev/TLÜ (3-19).

Kuigi mänguliselt pole võimalik alumisel kvartetil enam Final Six turniirile jõuda, võib siiski juhtuda, et kellelgi avaneb neist säärane võimalus. Nimelt on Eesti-Läti liiga juhatus otsustanud, et kui keegi esikolmiku klubidest määratakse isolatsiooni, pakutakse finaalturniiril osalemise võimalust vastavalt paremusjärjestuse järgmisele võistkonnale.

***

Täna toimunud Eesti korvpalli meistriliiga mängus alistas Rapla 87:72 Kalev/TLÜ, võitjate tulemuslikum oli Al-Wajid Aminu 18 punktiga, kaotajate parim Parker Van Duke 14 punktiga.