Kalevi naiskond lõpetas Flora valitsemisaja

Toimetas Ville Arike
Kalevi naiskonna võidurõõm.
Kalevi naiskonna võidurõõm. Foto: Facebook/JK Tallinna Kalev/Jana Pipar

Pärast üht koroonaviirusest tingitud tõrget saadi teisel katsel naiste jalgpalli superkarikas välja mängitud, Tallinna Kalev alistas FC Flora 1:0 ja teenis selle auhinna esmakordselt.

Tasavägise ja üsna võrdse mängu ainus värav löödi 18. minutil, mil kalevlanna Ljubov Maksimova pääses karistusalast vabalt löögile ja suunas palli värava alanurka.

Vaid mõni minut varem oli pall nurgalöögijärgses olukorras tabanud Flora väravaposti. Flora parim võimalus avanes teise poolaja keskel, kuid Kalevi väravavaht Jonna Soomets tõrjus puhtalt läbi pääsenud Getter Saare löögi. 81. minutil sai Kalevi keskkaitsja Maria Orav teise kollase ja kokku punase kaardi, kuid Flora ei suutnud arvulist ülekaalu viimasel kümnel minutil ära kasutada.

Flora oli kolmel eelmisel aastal Eestis võitnud kõik, mis võimalik, kuid kahe hooaja vahel koosseis noorenes, karjääri lõpetas võistkonna üks tugitalasid Katrin Loo.