Järelvaadatav ⟩ Avamängus raputada saanud Tartu sammus lõpuks ikkagi finaalturniirile

Täna selgus viimane Credit24 Meistriliiga poolfinalist, kelleks on tiitlikaitsja Tartu Bigbank. Tartu sai otsustavas kolmandas veerandfinaalis 3:0 (25:18, 25:19, 25:23) jagu Pärnu Võrkpalliklubist ning kindlustas seega koha 16.-17. aprillil Kuressaares toimuval Final Four turniiril.

Seeria avamängu oli Pärnu võitnud 3:0, eile peetud teise kohtumise keeras aga 3:0 enda kasuks Tartu.

Tartut vedasid rünnakul taas kaks noort mängumeest, resultatiivseimaks kerkis 19 punkti (+13) toonud Albert Hurt, Märt Tammearu arvele jäi 13 punkti (+10). Tartu vastuvõtt oli 58%, rünnak 52%, blokipunkte kogunes 7 (neist 4 läks Kevin Soo arvele) ja servil löödi 7 ässa (4 ässa lõi Hurt) ning eksiti 11 pallingul.

Pärnu meeskonna kasuks tõi Taavet Leppik 19 punkti (+13), 10 silma (-2) lisas Kristaps Platacs. Pärnu vastuvõtuprotsent oli 55, rünnakuprotsent 43, nii bloki- kui servipunkte kogunes 3, eksiti 12 pallingul.

Ühtlasi said selgeks Final Fouri poolfinaalpaarid. Tartu kohtub poolfinaalis Tallinna Selveriga ning Saaremaa Võrkpallilubi vastaseks on Jekabpilsi Luši. Kõik kohtumised on nähtavad taas Postimehe vahendusel.

Tartu meeskond triumfeeris Credit24 Meistriliigas viimati 2019. aastal, möödunud hooajal jäi tiitel koroonakriisi tõttu välja mängimata.

Pärnus toimunud esimeses veerandfinaalis ei andnud võõrustajad äsja Eesti meistriks tulnud Tartule võimalustki ja võtsid 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) võidu. Laupäeval toimunud kordusmängus Tartu Ülikooli spordihoones oli Tartu ennast kogunud ning võitis omakorda 3:0 (25:23, 25:21, 25:9).

Reedel algavaks Credit24 Meistriliiga Final4 turniirile on aga veel vaid üks vaba koht ning selle selgitavadki tänases kohtumises Tartu ja Pärnu.