BLOGI ⟩ BC Kalev/Cramo võitis Eesti-Läti korvpalliliiga!

Ville Arike
BC Kalev/Cramo meeskond triumfeerib Eesti-Läti liiga võitjana.
BC Kalev/Cramo meeskond triumfeerib Eesti-Läti liiga võitjana. Foto: Renars Koris/Eesti Korvpalliliit

Riias peetud Eesti-Läti korvpalliliiga finaalis alistas BC Kalev/Cramo kohaliku VEFi 86:75 ja tuli esmakordselt selle võistluse võitjaks. Küll aga kordas eelmist, 2019. aastal saadud võitu peatreener Roberts Štelmahers, kes toona juhendas Ventspilsi. Postimees tegi mängust tekstipõhise otseblogi.

Kui ülejäänud neli meeskonda alustasid finaalturniiri juba neljapäeval veerandfinaalist, siis oma riigi alagrupi võitnud Kalev ja VEF tulid esimest korda väljakule eile. Mõlemad tõestasid soosikuseisust, ehkki kergelt kummalegi midagi ei antud.

VEFi oli Ogrele juba peaaegu kaotamas (kolm minutit enne lõppu oldi taga 79:85), kuid mäng lõpetati 11:0 spurdiga ja edeneti finaali.

Kalev/Cramo asus Rapla vastu veerand tunniga juhtima 38:19, kuid lasi vastase teisel poolajal ainult kolme punkti kaugusele ja pidi mängu nii-öelda teist korda võitma (lõppseis 83:63).