R, 1.07.2022

Eesti ratsasporti tabas suur kaotus, elavate hulgast lahkus Peeter Raid

Postimees Sport
Eesti ratsasporti tabas suur kaotus, elavate hulgast lahkus Peeter Raid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andres Jaaksoo (1945-2021)
Andres Jaaksoo (1945-2021) Foto: Repro

55-aastaselt lahkus elavate hulgast Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi (ESHKS) asutajaliige ja paljude edukate sporthobuste kasvataja Peeter Raid. Tema panus Eesti sporthobuste aretusse oli erakordne.

Endise ratsakooliõpilase meelitas Niitväljale tagasi hobune Pallaadium. Tema ostuga koos sai Raidist kasvanduse omanik ja suunaandja ning ta asus ühena esimestest aretama sporthobuseid – 1999. aastal sündisid Eestis esimesed tipptäku Voltaire varsad Niitvälja kasvanduses. Sealt jätkus tema aretatud sporthobuste tähelend. Tema kasvatatud Fee oli esimene ESH GP taseme hobune, Herold N oli kaua maailma edetabelites parim Eestis sündinud hobune. GP tasemel võistlesid veel Dharma N, Hortensia, Fist jt ja võistleb tänaseni tunnustatud täkk Cahir N. Veel näeme, mida näitavad tulevikus 2019. a noorhobuste tšempionaadi võitnud My Paravatti N ja 2020. aastal II koha saavutanud Dark Jewel N.

Kuigi Raid ise elas viimasel eluperioodil üsna eraklikku elu, säravad tema aretatud noored hobused võistlusareenidel edasi. Hea on teada, et Peeter oli meie kõigi tunnustusest teadlik – ESHKS 20. juubelit tähistaval koosviibimisel sai Raid nii ESHKS asutajaliikme meene kui ka kasvatatud hobuste tulemuste poolest parima kasvataja tiitli ja tänupildi, mille sõbrad temani toimetasid.

Märksõnad
Tagasi üles