Video ⟩ Maik-Kalev Kotsari ja Hamburgi imeline võiduseeria jätkub

Toimetas Karl Juhkami
Maik-Kalev Kotsar (palliga) teeb Saksamaal mehetegusid.
Maik-Kalev Kotsar (palliga) teeb Saksamaal mehetegusid. Foto: Facebook @HamburgTowers

Saksamaa korvpalli kõrgliigas jätkub Maik-Kalev Kotsari ja Hamburg Towersi hea hoog, kolmapäeva õhtul alustati tabelis eespool paiknev Oldenburgi Basket 80:74.

Hamburg ja Kotsar alustasid kohtumist hästi: meie mees viskas kohe avaveerandiga kaheksa punkti ning Towers oli kümneminutilise mängu järel peal 23:19. Teisel veerandil hoog veidi rauges, kuid poolajale mindi siiski võõrustajate kahepunktilises (39:37) eduseisus. Kotsari kontole oli selleks hetkeks kogunenud 10 punkti.

Teisel poolajal meie mehe visked enam nii hästi ei kukkunud, kuid õnneks polnud sellest suurt lugu, sest kolmandal veerandajal suurendas Hamburg edu juba üheksa silma peale (54:45). Viimasel neljandikul suudeti seda puhvrit hoida ning lõpusireeni kõlades ilutsesidki tablool Hamburgi 80:74 võidunumbrid.

Kotsar panustas võitu lõpuks 15 punktiga (kahesed 6/14, vabavisked 3/4), lisaks noppis ta kaheksa lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste viske. Hamburgi mänguvankrit vedas täna mullu Ventspilsis pallinud mängujuht T.J. Shorts, kes tõi 22 punkti. Kaotajate tulemuslikuim oli Braydon Hobbs 17 punktiga.

Kohtumise tipphetked:

Tegemist oli Hamburgi üheksanda järjestikuse võiduga. Viimase kahe poole nädala jooksul on kolmel korral maha murtud Euroliiga sats: kaks korda Berliini Alba pluss Müncheni Bayern.

Ühtlasi kindlustas teist aastat kõrgliigas mängiv Towers nõnda ajaloolise play-off koha. Praegu hoitakse kuuendat kohta, kuid viienda, Crailsheimi püüdmine pole samuti võimatu. Asetust silmas pidades oleks see väga vajalik.