Tipphetked ⟩ Selver võttis saarlastelt magusa revanši ja krooniti Balti liiga tšempioniks (1)

Võrkpalli Balti liiga tšempioniks krooniti tänavu Tallinna Selver, kes alistas finaalis Saaremaa VK 3:2 (21:25, 25:23, 14:25, 25:19, 15:13).

Seitsmeaastase pausi järel Balti liiga võitjaks tulnud Selveri resultatiivseim oli nende diagonaalründaja Renee Teppan (18 punkti, efektiivsus +5, rünnak 50%), Oliver Orav ja Mihkel Varblane toetasid teda vastavalt 13 (+2, 38%) ja 12 (+7, 67%) punktiga.

Saarlaste rünnakuvankrit vedas Hindrek Pulk, kes kogus lõpuks 23 punkti (+11, 41%). Keith Pupart kogus lisaks 16 (+7, 43%) ja Wennder Lopes 12 (+6, 82%) punkti.

Balti liiga tšempionid:

7 x Tallinna Selver (2006-07, 2007-08, 2008-09, 2009-10, 2010-11, 2013-14, 2020-21)

3 x Tartu Bigbank (2011-12, 2014-15, 2018-19)

MVP: Renee Teppan (Tallinna Selver)

Nurgaründajad: Kristaps Šmits (SK Jekabpilsi Luši), Oliver Orav (Tallinna Selver)

Libero: Johan Vahter (Saaremaa VK)

Temporündajad: Carlos Wennder Lopes (Saaremaa VK), Mihkel Varblane (Tallinna Selver)

Sidemängija: Renet Vanker (Tallinna Selver)

Diagonaalründaja: Hindrek Pulk (Saaremaa VK)

Mängu käik:

Avageim kulges finaalile omaselt tasavägiselt ja emotsionaalselt. Geimi keskel suutis Saaremaa Hindrek Pulga rünnaku järel kätte võidelda 16:14 eduseisu ning Keith Puparti vedamisel geimi lõpus paremini tegutseda. Puparti võimas pommlöök tõi Saaremaale esimese geimpalli seisul 24:19, kuid seda realiseerida ei suudetud nagu ka järgmist. Geim lõpuks siiski kodumeeskonnale tulemusega 25:21. Pupartilt avageimis 7 punkti.

Teine geim algas sama tasavägiselt kui esimene. Selver vahetas Kristo Kollo asemel platsile Andrus Raadiku. Renee Teppan viis Selveri juhtima 13:10 ja Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis kasutas seepeale mõtlemisaega. Mõnepunktiline vahe püsis, ent geimi lõpus jõudis kodumeeskond mitu korda punkti kaugusele. Viiginumbriteni siiski enam ei jõutud. Vahetusest servima tulnud Kollo lõi ässa, viies Selveri ette 24:21. Uuskari äss tõi Saaremaa veel punkti kaugusele (24:23), ent Teppan lõpetas teise geimi Selverile 25:23.

Uuskari järjekordne serviäss andis Saaremaale kolmanda geimi alguses 3:0 edu. Pulga ässa ning rünnaku järel juhiti 7:3 ning Rainer Vassiljev kutsus Selveri mängijad aru pidama. Äss Sinkkonenilt ja Saaremaa oli ees 12:6 ning sellest Selver enam ei toibunud. Geim kindlalt Saaremaale 25:14 ja tiitlist lahutas neid vaid üks geim.

Neljandas vaatuses oli Selver justkui ümber sündinud ning haaras kiirelt 9:3 eduseisu. Oliver Orav käristas vahe juba 15:8-le ja see geim oli sarnaselt eelmisele ühepoolne ning lõppes Selveri 25:19 paremusega. Nii selgus võitja otsustavas viiendas geimis.

Otsustav geim algas paremini Selveri jaoks, kes läks Teppani rünnakust ette 5:3, ent Saaremaa viigistas 5:5. Punkt-punktis mindi kuni otsustavate hetkedeni. Pulk eksis rünnakul ja Selver pääses ette 13:11, ent järgmisel rünnakul lõi Pulk palli maha. Raadik tõi esimese matšpalli seisul 14:12, ent selle luhtas Pulk – 14:13 Selverile. Mängu lõpetas Pulga serviviga, geim Selverile 15:13 ja kogu mäng 3:2.

Mäng tervikuna järelvaadatav:

Saaremaa võrkpalliklubi pääses kullamatši, kui alistas reedel toimunud poolfinaalis 3:1 (25:21, 25:23, 29:31: 25:22) Jekabpilsi Luši. Saaremaa resultatiivseimana tõi Keith Puparti 23 (+15) punkti, Hindrek Pulga arvele kogunes 21 (+9) silma. Vastaste parim oli 16 (+1) punktiga Kristaps Šmits.

Teises poolfinaalis oli Tallinna Selver 3:0 (25:15, 25:18, 26:24) üle Tartu Bigbankist. Eesti meister kaotas juba esimeses geimis ühe oma liidri Albert Hurda, kes ei saanud seljavigastuse tõttu mängu jätkata. Kolmandas geimis vigastas säärt tartlaste teine liider Kert Toobal.