Tarvas lõpetas põhiturniiri kaotusega, kuid säilitas veerandfinaaliks kodueelise

Toimetas Karl Juhkami
Kristaps Gluditis (palliga) üle-eelmisel hooajal Rakvere Tarva särgis.
Kristaps Gluditis (palliga) üle-eelmisel hooajal Rakvere Tarva särgis. Foto: Marianne Loorents/Toomas Herm

Täna pandi punkt Eesti korvpalli meistriliiga põhiturniirile, enne kohamänge said võidurõõmu tunda Tartu, Rapla ja Pärnu mängumehed.

Kuivõrd koduse meistriliiga veerandfinaalpaarid olid selged juba varasemalt, siis liiga suurt kaalu põhiturniiri viimastel mängudel polnud. Ainsana oli lahtine veel see, kas TalTechil õnnestub veerandfinaalduellis Rakvere Tarvasega haarata endale koduväljakueelis.

Selleks pidanuks Tarvas viimasel päeval kaotama Raplale - mis ka juhtus - ning TalTech ise alistama Pärnu - mida aga ei juhtunud.

TalTech jäi koduväljakul Pärnu Sadamale alla 83:95. Võitjate parimana viskas Edon Maxhuni 18 punkti, kaotajate tulemuslikum oli Ralf Küttis 17 punktiga. STATISTIKA

Tarvas jäi samal ajal 81:83 alla Rapla Avis Utilitasele. Võitjate parimana viskas Roberts Freimanis 16 punkti, kaotajate tulemuslikum oli Devin Lee Harris 22 punktiga. STATISTIKA

Laupäevases kolmandas kohtumises alistas Tartu Ülikool Maks & Moortis 86:61 Tallinna Kalev/TLÜ. Võitjate parimana viskas Emmanuel Wembi 18 punkti, kaotajate tulemuslikum oli Jeremy Mclaughlin 22 punktiga. STATISTIKA

Tartu peatreener Toomas Kandimaa mängujärgsed mõtted: «Võita on alati meeldiv, aga kahjuks ei olnud Kalev täna täiskoosseisus. Mingeid järeldusi on sellest mängust raske teha, pigem oluline, et kõik jäid terveks ja saame play-offidele minna võidu pealt vastu. Järgmisel nädalal on veerandfinaali näol tõehetk. Igal juhul läheme lahingut andma. Selge see, et nad on enesekindlust täis ja siiamaani ei ole meil sel hooajal neid võita õnnestunud. Nendega pole lihtne olnud, aga play-off on play-off ja nädala lõpuks on sotid selged.»

Veerandfinaalidega tehakse korvpalli meistriliigas algust juba uue nädala alguses. Ainsana saab vahenädala võtta põhiturniiri võitnud Kalev/Cramo. Valitseva Eesti meistri poolfinaalvastane tuleb paarist Rakvere Tarvas–TalTech.

Teises tabelipooles lähevad esmalt veerandfinaalides vastamisi Pärnu Sadam– Tallinna Kalev/TLÜ ja Rapla–Tartu Ülikool.

Veerandfinaalid mängitakse kahe võiduni. Seda, millise formaadiga jätkatakse edasi poolfinaalides, otsustab alaliit 26. aprillil koostöös klubidega. Võimalik on nii kolme võiduni peetavad seeriad kui ka nelja meeskonna finaalturniir.