Paide murdis kümnenda lisaminuti väravast Kalju

Siim Kaasik
Paide Linnameeskonna kapten Andre Frolov väravat tähistamas.
Paide Linnameeskonna kapten Andre Frolov väravat tähistamas. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Paide Linnameeskond teenis hooaja viienda võidu, kui alistas koduväljakul hilisest väravast 2:1 Nõmme Kalju.

Ilusa esimese poolaja mänginud Nõmme Kalju asus mängu Aleksandr Volkovi 35. minuti väravast juhtima. Kuigi Kaljul oli mitmeid võimalusi eduseisu suurendada, jõudis 82. minutil viigiväravani hoopis Paide, kelle kapten Andre Frolov lõi hooaja kolmanda tabamuse.

Kohtunik lisas mängule viis üleminutit, kuid Nõmme Kalju väravavahi Marko Meeritsa peavigastuse tõttu oli selge, et mäng kestab kauem. Kümnendal lisaminutil tõusis Paide sangariks Sergei Mošnikov.

Emotsionaalse võidu teeninud Paide jätkab meistrivõistluste liidrina, olles kuuest mängust kogunud 16 punkti. Kuigi mängupildilt oli Kalju esitus eelmistest lõbusam, vaatab tabelist neile vastu nukker pilt. Kuue mänguga on nõmmekad saanud kuus silma, mis tähendab seitsmendat positsiooni.

Kurssaare ja Levadia võidukad

Hooaja esimese võidu sai tabelisse Kuressaare, kes alistas koduväljakul 2:1 Pärnu Vapruse. Kodumeeskonna viis 45. minuti penaltist juhtima Märten Pajunurm. Poolaja alguses, 46. minutil särasid Virgo Valliku tabamuse järel tablool juba viiginumbrid. Kuressaarele kindlustas kolm punkti Mattias Männilaane 78. minuti värav.

Tallinna FCI Levadia teenis Narva Transi vastu raske 3:2 võidu. Kuigi koduväljakul mänginud Levadia saavutas Volodõmõr Baienko 3., Zakaria Beglarishvili 25. ja Frank Liivaku 61. minuti tabamustest kolmeväravalise eduseisu, suutis Narva end tagasi mängu võidelda. Esmalt oli piirilinlaste poolt 68. minutil täpne Eduard Golovljov ning seejärel 83. minutil Artjom Škinjov. Rohkemaks Transil seekord jõudu polnud.