Toyota tehnikadirektor pelgab Hyundai «kõik relvad tules» lähenemist

Kas Toyota Yaris jääb tõepoolest hooaja edenedes Hyundai i20st maha? FOTO: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Scanpix

Autoralli MM-sarjas on käsil põnevad ajad, sest tulevast hooajast minnakse üle hübriidtehnoloogiale. Tiimid murravad pead, kuidas leida õige tasakaal. 

Ühest küljest oleks tarvis keskenduda täie rauga tänavusele aastale, teisalt pole uus hooaeg enam mägede taga. Toyota võistkonna tehnikadirektor Tom Fowler tunnistas DirtFishile, et panustada üritatakse mõlemale, ent see võib nad kehvemasse seisu jätta. 

«Arvan, et meie olukord on okei. Aga firmana üritame pidevalt leida tasakaalu 2021. ja 2022. aasta auto arengusse,» alustas Fowler. 

«Me võiksime rohkem tänavuse hooaja masinasse panustada, aga peame töötama ka järgmise osas. Tasakaalu pole lihtne leida. Mind muudab murelikuks, et Hyundai hoiab kõik relvad tules selle aasta auto arenduses. See muudab mu närviliseks,» jätkas ta. 

Tõsi, seni peetud kolmest etapist kahel on Toyota üsna kindlalt Hyundai seljatanud. Samas pole kruusarallisid veel toimunud, nüüd tuleb neid neli tükki järjest. Eraldi toob Fowler välja üle pika aja kalendrisse toodud Acropolise etapi. 

«Isiklikult mulle meeldib, et Acropolis on tagasi MM-sarjas. Aga tiitlivõitlust arvestades olnuks meie võimalused selle rallita paremad, arvestades, millist arendustööd Hyundai on teinud,» viitas Fowler Kreeka nõudlikele ja üsna aeglastele kruusateedele. 

MM-sari jätkub 20. mail Portugali kiiretel kruusateedel. Kolme etappi järel on Toyota tiimil liidrina koos 138 punkti. Hyundai jääb maha 27, M-Sport 96 silmaga. 

Tagasi üles
Back