Järelvaadatav ⟩ Eesti vollenaiskond andis suurest eduseisust tähtsa võidu käest

Eesti võrkpallinaiskond.
Eesti võrkpallinaiskond. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Eesti vollenaiskond kaotas EM-valiksarja teises kohtumises 2:3 Šveitsile (25:18, 19:25, 15:25, 25:23, 14:16) ning jätkab valikturniiri võiduta.

Esmaspäeval Valgevenel alla vandunud Eesti jaoks oli tänane kohtumine Šveitsiga tähtis, sest eeldatavalt jagavad just need kaks koondist alagrupi viimase EM-pileti.

Kaotus oli seda kibedam, et Eesti oli otsustavas viiendas geimis 13:8 juhtimas. Seisul 13:9 läks Šveitsi koondise poolelt servima Laura Künzler, kelle pallingutega olid meie vollenaised silmnähtavalt hädas. Šveits läks Künzleri vedamisel otsustavat geimi 14:13 juhtima ning kuigi Eesti jõudis veel 14:14 viigini, kuulusid kaks järgmist punkti Šveitsile.

EMile jõudmiseks peab Eesti kolmeliikmelises alagrupis jõudma kahe parema sekka. Kuigi Šveits tegi täna sammu finaalturniiri suunas, pole Eesti jaoks veel midagi kadunud, sest valikturniiril jääb pidada veel kaks kohtumist. Neljapäeval mängib Eesti Valgevenega ning reedel uuesti Šveitsiga.