BLOGI ⟩ BC Kalev/Cramo tuli viiendat korda järjest Eesti meistriks

Ville Arike

Eesti meeste korvpallimeistriks tuli viiendat korda järjest BC Kalev/Cramo, kes alistas Pärnus kohaliku Sadama 96:70 ja jäi seerias peale 3:1. Postimees tegi mängust tekstilise otseblogi. Viimati jäi Kalev meistrikullata 2015. aastal, mil tiitli võitis Tartu Ülikool/Rock. Pärnu teenis aga esmakordselt hõbeda.

Kui finaalseeria esimese mängu võitsid pärnakad 81:76, siis kaks järgmist kuulusid Kalevile vastavalt 85:80 ja 68:53. Seega juhib Kalev seeriat 2:1, vastavalt enne play-off'i algust kokku lepitule mängitakse kõik seeriad kolme võiduni.

Ehkki Kalev läks seeriale vastu suursoosikuna, pandi püsti heas mõttes intriig, sest Pärnu suutis esimese mängu võita ja tekitada pinget. Sama enesekindlalt jätkati seeria teises kohtumises, kus suvepealinlased juhtisid 34 punkti visanud Edon Maxhuni vedamisel veel neli minutit enne lõppu 71:68, kuid lõpp kuulus ikkagi Kalevile.

Kolmandas, üleeile Tallinnas peetud mängus enam põnevaks ei läinud. Igas elemendis üle olnud Kalev võitis teise veerandaja koguni 26:9, juhtis poolajaks 44:21 ja külalised ei suutnud mängu tagasi tulla. Suur osa teisest poolajast kulus pingimeeste mängitamisele.