Võiduga startinud Kristin Kuuba sihib tugeval turniiril kõrget kohta

Toimetas Ville Arike
Kristin Kuuba alistas Hollandi esireketi kindlalt.
Kristin Kuuba alistas Hollandi esireketi kindlalt. Foto: Kristjan Teedema

Hispaanias Huelvas alanud sulgpalli Masters-turniiril alistas Kristin Kuuba naiste üksikmängu esimeses ringis kindlalt Hollandi esireketi Soraya de Visch Eijbergeni.

Tasavägist mängu jätkus pooleks esimeseks setiks. Seisult 9:9 sai Kuuba kolm punkti järjest, varsti tegi veel ühe spurdi ja võitis geimi 21:15. Teises geimis Kuuba eduseisul 16:6 loobus vastane edasi mängimast.

16 parema hulka jõudnud Kuuba kohtub teises ringis prantslanna Leonice Huet'ga, kes ei ole Eijbergenist kõrgema tasemega mängija. Kui õnnestub saada teinegi võit, tuleks veerandfinaalis vastu kvalifikatsioonist alustanud vastane, sest Hispaania suur staar, Rio olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister Carolina Marin loobus viimasel hetkel osalemisest. Nõnda on Kuubal hea võimalus jõuda vähemalt poolfinaali ja teenida maailma edetabelisse tublisti punktilisa.

Meeste üksikmängus kaotas Raul Must esimeses ringis malaislasele Ng Tze Yongile 14:21, 12:21.

Naiste paarismängus osalevad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel alustavad homme.