Raju lõpuspurti tegev Liverpool tõusis tagasi Meistrite liiga kohale

Toimetas Ville Arike
Liverpooli teise värava löönud Nathaniel Phillipsit (vasakul) õnnitlevad Roberto Firmino (keskel) ja Mohamed Salah. Foto: Gareth Copley / POOL/EPA/Scanpix

Valitseva Inglismaa jalgpallimeister Liverpooli hooaeg on kulgenud üle kivide-kändude, kuid hooaja lõpus tehakse vägevat spurti, mida jätkati 3:0 võiduga Burnley üle.

Et Chelsea oli päev varem alistanud Leicesteri 2:1, tõusis Liverpool enne viimast vooru Leicesteriga ühele pulgale, ent edestab toda tänu paremale väravate vahele. Liverpoolil on see +24 konkurendi +20 vastu. Tabelitipus on Manchester City 83, Manchester United 71, Chelsea 67, Liverpool ja Leicester 66 punktiga. Neli paremat pääsevad teatavasti Meistrite liigasse.

Kohtumises Burnleyga avas 43. minutil skoori Roberto Firmino. 52. minutil suurendas edu keskkaitsja Nathaniel Phillips, kes kerkis topeltkangelaseks, tõrjudes hiljem ühe vastaste löögi peaga oma väravajoonelt. Punkti pani mõni minut enne lõpuvilet vahetusmees Alex Oxlade-Chamberlain.

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp nimetas seda mängu poolfinaaliks ning pühapäevast viimase vooru kohtumist Crystal Palace'iga finaaliks. Leicester võtab kodus vastu Tottenhami, Chelsea kohtub võõrsil Aston Villaga. See kolmik mängib omavahel välja kaks viimast Meistrite liiga kohta.

Eile õhtul sai tähtsa võidu ka West Ham, kes 3:1 eduga West Bromwichi üle kindlustas järgmiseks hooajaks koha eurosarjas.