N, 1.06.2023

Latvala avaldas, miks Rovanperä eile võidukihutamise pooleli jättis: risk läks liiga suureks

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Twitter
Comments
Jari-Matti Latvala.
Jari-Matti Latvala. Foto: Dppi/Bastien Roux/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Portugali ralli 13. katsel täitus Ott Tänaku jaoks ilus juubel, kui ta noppis karjääri 250. kiiruskatse võidu. Kõige visamat vastupanu sel katsel osutas talle Kalle Rovanperä, kes jäi eestlasele lõpuks alla 1,9 sekundiga. Ent soomlase jaoks oli hullem veel ees. 

Nimelt ootas sõitjaid seejärel ralli pikim, 37 km pikkune Amarante katse, kuhu Rovanperä ei jõudnudki. «Kahjuks esines meil tehniline probleem enne päeva kolmandat katset ja nii olimegi sunnitud katkestama,» sõnas noor soomlane õhtul pressiteenistusele.  

Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala oli valmis aga natukene rohkem asjale valgust heitma. «Kalle autol esines tõesti tehniline probleem ja me leidsime, et me ei hakka riskima sellega, et see võiks 37 kilomeetri pikkusel katsel autot veelgi rohkem kahjustada. See probleem poleks otseselt seganud auto kiirust, kuid pikal katsel olnuks väga suur risk, et masin saab lihtsalt rohkem kannatada,» lausus soomlane. 

Lisaks tõi ta mängu asjaolu, et rallikarussell liigub pärast Portugali kohe edasi Sardiiniasse ning vahepeal pole liiga palju võimalusi masinaid parandada. «See kahju võinuks osutuda hullemakski, kui arvestame, et selle masinaga tuleb peagi kihutada ka Sardiinia rallil. Tegime oma peas riskikalkulatsioonid ja palusimegi lõpuks Kallel lihtsalt hooldusalasse tagasi sõita. 37 kilomeetrit olnuks selle tehnilise probleemiga lihtsalt liiast. Kallest on meil mõistagi kahju, kuid me loodame probleemile hooldusalas otsa vaadata ja loodetavasti selle ka ära parandada,» sõnas Latvala, kuid ei hakanud samamoodi liigselt detailidesse minema. 

Portugali ralli viimane võistluspäev saab oma lähte kell 9.08 ning sellele on võimalik kaasa elada Postimehe otseblogi ja ralliraadio vahendusel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles