Dina Ellermann saavutas koolisõidu MK-etapil kuuenda koha

Dina Ellermann
Dina Ellermann Foto: Horsemarket

Sel nädalavahetusel Leedus toimunud kõrgetasemelisel koolisõidu võistlusel Horsemarket Equestrian Spring Tour 2021 naasevad Eesti koolisõitjad mitme võiduga. Kõikides lasteklassi sõitudes oli võidukas Maria Mägi ja CDI2* väikese ringi sõitudes tuli Tiina Kuusmann kaks korda esimeseks. Dina Ellermann saavutas Leedus toimunud koolisõidu MK-etapil kuuenda auhinnalise koha.

Leedus Kunkiais toimunud rahvusvahelisel koolisõidu võistlusel oli osalejaid kohal kokku 11 riigist. Pühapäeval peetud maailmakarika etapil saavutas eestlastest parima tulemuse Dina Ellermann, kes hobusel Donna Anna sooritas ilusa kava tulemusega 71,260%, see andis neile kokkuvõttes kuuenda koha. Võitjaks tuli rootslane Jacob Noerby Soerensen hobusel Moegelbjergs Romeo tulemusega 76,800%.

Laupäeval toimunud grand prix võitis samuti rootslane Jacob Noerby Soerensen, Dina Ellermann (Donna Annal) saavutas kuuenda koha.

Väikeses ringis oli edukas Tiina Kuusmann hobusel Romantika. Reedeses skeemis saadi esimene koht, samas sõidus saavutas kolmanda koha Dina Ellermann hobusel Beltario ja kuuendaks tuli Jekaterina Rastoštšenkova hobusel Icon Sdb. Laupäeval võitsid Kuusmann ja Romantika Intermediate I skeemi, pühapäeval saavutati vabakavas teine koht.

Lasteklassis oli teistele kättesaamatu nooruke Maria Mägi hobusel Shampagna, see võistluspaar võitis kõikidel päevadel toimunud oma vanuseklassi sõidud.

Juuniorite arvestuses esindas Eestit Laurel Leisna hobusel Calendula, nende parimaks tulemuseks oli teine koht laupäevases skeemis. Poniklassi sportlase Lisette Kivro ja tema poni Mc Gregor J parimaks tulemuseks jäi laupäevase skeemi viies koht.

5-aastaste hobuste skeemides tegi häid tulemusi Grete Hussar hobusel Hades von Seeder, võites neljapäeval toimunud noorte hobuste klassi.