Jäähoki MMil on ainult võite tunnistanud vaid üks koondis

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Kasahstani väravavaht Nikita Bojarkin võitu tähistamas.
Kasahstani väravavaht Nikita Bojarkin võitu tähistamas. Foto: Jari PestelacciJP/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Jäähoki MMil alistas Kasahstan kahest kolmanda kolmandiku väravast 3:2 seni täiseduga olnud Saksamaa.

Teisel kolmandikul viis Kasahstani juhtima Aleksander Shin, kuid Tom Kuhnhackli ja Markus Eisenschmidi tabamused andsid Saksamaale enne viimast 20 minutit 2:1 eduseisu.

See ei kestnud aga kaua. Kui kolmandat kolmandikku oli mängitud 31 sekundit, viigistas Roman Startšenko seisu. Neli minutit ja 18 sekundit enne normaalaja lõppu vormistas Pavel Akolzin aga lõppskoori.

Kaotusest hoolimata jätkab Saksamaa B-alagrupi liidrina. A-alagrupis on aga üks MMil vaid võite tunnistanud koondis – kõik kolm senist vastast alistanud Slovakkia.