Venelaste jäähokikoondise peatreener: valmistume Kanadaga (hoki)sõjaks

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Saksamaa (mustas) natuke parem kvaliteet viis nad Läti vastu võidule ja ühtlasi veerandfinaali. Foto: Jari PestelacciJP/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Juhuste kokkulangemisel selgus veebruari alguses, et tänavuse MM-finaalturniiri korraldamine jääb vaid Läti õlule. Hokilembelised lõunanaabrid lootsid kodusel suurvõistluselt salamisi korda saata midagi suurt, ent nende teekond jäi oodatust lühemaks.

Koduperemehed alustasid vägevalt, avamängus murti kindlalt 2:0 maha ala sünniriik Kanada. Kasahstanile tuli küll karistusvisete järel alla vanduda, ent kolme vooru järel teenitud seitsme punktiga püsiti kenasti B-alagrupi tipus. Võit Itaalia vastu jäi aga viimaseks.

Ilmselt kõige valusama hoobi sai Läti viiendas voorus, kui bullititega ei suudetud alistada tabeli lõppu jäänud Norrat. Teisipäeval, viimases mängus oli võõrustajatel veel kõik enda kätes, ent nobe Saksamaa oli liiast. Külalised korjasid avakolmandiku kahe värava toel 2:1 võidu ning kindlustasid koha grupi nelja parema hulgas ehk veerandfinaalis.