Hiljuti MK-etapil triumfeerinud Olesk jõudis EMil viie parema sekka

Peeter Olesk.
Peeter Olesk. Foto: Madis Veltman

Horvaatias Osijekis toimuvatel laskmise Euroopa meistrivõistlustel teenis hiljuti MK-etapil triumfeerinud Peeter Olesk olümpiakiirlaskmises viienda koha.

Finaal:

Kavas kaheksa seeriat, neljanda vooru järel hakkasid kehvema skooriga sportlased välja pudenema. Olesk tabas esimese viie seeria jooksul 25st lasust 14, mis andus viienda koha.

Euroopa meistriks krooniti 40 lasust 32 tabanud prantslane Jean Quiquampoix. Hõeda teenis sai venelane Leonid Jekimov (40/29), pronksi prantslane Clement Bessaguet (40/24).

Teise päeva tulemused:

Avapäeval 291 punkti teeninud Olesk sai tänasel põhiharjutuse teisel poolel 295 silma, mis tegi kogusummaks 586. Selle tulemusega kordas ta Eesti rekordit ning, mis veelgi tähtsam, jõudis põhivõistluse teise tulemusega finaali.

Avapäeva tulemused:

Olesk lasi voorudes vastavalt 96, 98 ja 97 punkti ehk kogus kokkuvõttes 291 silma. Sama punktisumma on esimese harjutuse järel ette näidata kõikidel meestel kohtadel 4.–8., võistluse liider on prantslane Jean Quiquampoix 295 punktiga.

10. Tomasso Chelli ITA 290

Täna tehakse EMil veel 30 lasku, pärast mida selguvad need kuus, kes pääsevad EM-finaali. Seal eelnevad tulemused nullitakse ning algab närvesööv drop-off laskmine, kus pärast iga vooru keegi konkurentsist pudeneb.

Eestlastest on EMil võistlustules veel Nemo Taburi, kes hoiab 281 punktiga 27. kohta ning Fred Raukas, kes on 279 silmaga 31. kohal.