Schumacheri esimene vormel paisati kopsaka hinna eest müüki

Michael Schumacher 1991. aastal Jordani meeskonnas sõitmas.
Michael Schumacher 1991. aastal Jordani meeskonnas sõitmas. Foto: imago sportfotodienst

Legendaarne vormelipiloot Michael Schumacher sõitis karjääri jooksul paljude vormelitega, kuid nüüd on üks neist taas müüki paisatud. Nimelt võib soovi korral soetada tema kuningliku vormelisarja debüütmasina Jordan 191.

Vägeva taustaga vormeli hinnaks on seatud 1,4 miljonit eurot. Schumacher sõitis sellega oma debüüthooajal ning esimeseks võistluseks oli Belgias toimunud etapp Spa-Francorchamps ringrajal.

Toona sai Schumacher ainult startida tänu sellele, et põhisõitja Bertrand Gachot sattus seadusega pahuksi ning pidi kakluse pärast Londoni taksojuhiga arestimajas istuma. Esimene etapp lõppes sakslase jaoks küll katkestamisega, kuid edasine on juba ajalugu nagu öeldakse.

Sakslane tuli karjääri jooksul seitsmekordseks maailmameistriks ning võitis ühtekokku 91 võidusõitu.