Kui lähedale Balti karika võitmisele oli Eesti jalgpallikoondis varem jõudnud?

Ville Arike
Eesti jalgpallikoondis sai ülipika ootuse järel jälle triumfeerida.
Eesti jalgpallikoondis sai ülipika ootuse järel jälle triumfeerida. Foto: Sander Ilvest

Neljapäeval lõppes Eesti jalgpallikoondise 83 aastat kestnud ootus ja Balti karikas jäeti kodumaale. Liiga kindlalt see ei tulnud, sest kui tugevalt surunud Läti jõudnuks viigini, jäänuks me jällegi tühjade pihkudega. Ent ajalukku kirjutati Eesti 2:1 võit. Millised olid edu tagamaad ja kui lähedal me varem Balti karikale oleme olnud?

Nagu eilses Postimehes juba välja toodud, nägime Lillekülas kaht täiesti erinevat poolaega. Esimesel 45 minutil jätkas Eesti sealt, kus eelmises kohtumises Soomega pooleli jäi: mängu hoiti hästi kontrolli all, rünnakutel nõelati teravalt, Mattias Käit lõi kaks ilusat väravat ja edu võinuks suuremgi olla, sest end suurepäraselt löögile mänginud Rauno Sappinen kolistas poolaja lõpu eel põiklatti.

Pärast vaheaega läks mäng aga lätlaste kätte ning umbes 10–15 minutit enne lõppu tekkis tunne, et ühe värava nad kusagilt ära löövad. 84. minutil penaltist seda tehtigi. Õnneks polnud külaliste ründeliinis näiteks Põhja-Makedoonia kvaliteeti, kes eelmisel aastal tuli Tallinnas lõpusirgega kaheväravalisest kaotusseisust viigini.