Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VIDEO ⟩ Oliver Solberg sõidutas isa Petterit esimest korda Hyundai WRC-autoga

Petter (vasakul) ja Oliver Solberg. FOTO: Kuvatõmmis videost

Pärast võidukat Alba rallit Itaalias korraldas Hyundai võistluspaiga lähistel sõuürituse, kus Oliver Solberg sõidutas eriti tähtsaid isikuid. Üheks neist oli ka 19-aastase rallisõitja isa, 2003. aasta maailmeister Petter Solberg.

Kohapeal oli toimuvat jälgimas ka Hyundai tiimipealik Andrea Adamo, kes andis enne isa ja poja autosse istumist veel viimaseid juhtnööre. «Adamo ütles mulle, et ma istuksin koos Oliveriga WRC-autosse, sellest tuleb huvitav sõit,» ütles Petter.

Oliver lisas, et tegemist on esimese korraga, kui nad koos WRC-autoga sõidavad. «Ta sõidab väga rahulikult, kõik peaks minema hästi,» arvas Petter enne sõitu.

Petter julgustas ennast teadmisega, et Oliver tegi enne Arktika rallit sõitu ka tiimipealik Adamole. Noor rallisõitja meenutas veel enne rajale startimist, et Adamo palus tal sõita nii, nagu homset poleks. «Alati on lahe oma isa niimoodi hirmutada,» viskas Oliver veel nalja.

Pärast sõitu tõdesid mõlemad, et Hyundai i20 WRC-auto on asfaldil väga hea. «See oli päris kitsas ja hüpekaterohke tee. Pean ütlema, et ma vahepeal peaaegu lasin ennast täis. Aga see oli nauditav – nagu homset poleks,» ütles Petter ja lisas, et poeg pidurdas mõnes kurvis liiga hilja.

Tagasi üles
Back